Rezultate te kerkimit per termin: +Padit

Total: 2384
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.616Z

Visho Ajazi padit në gjykatë Adriatik Llallën

Shërbimi Informativ Shtetëror ka paditur në gjykatë prokurorinë, pasi prokuroria ka pushuar hetimet pas një kallëzimi të SHISH. Nga të dhënat e padisë depozituar në Gjykatën e Tiranës bëhet fjalë për një kallëzim të vitit 2014 të pushuar nga prokuroria, ndërsa SHISH kërkont

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.912Z

Tom Doshi padit Spartak Brahon për shpifje

Deputeti Tom Doshi ka paditur në Gjykatën e Lartë kolegun e tij Spartak Braho me akuzën e shpifjes. Padia është depozituar në Gjykatë, ndërsa shkak i padisë janë akuzat që Braho ka artikuluar ndaj Doshit në lidhje me paraqitjen në Kuvend të një raporti mjekësor. Deputeti i Qarkut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.855Z

ILDKP padit në prokurori 11 zyrtarë

ILDKP depoziton në organin e Prokurorisë kallëzimin penal për 11 zyrtarë pë mosdeklarimin e pasurisë apo fshehjen e saj. Sipas një deklarate për mediat, Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave, vendosi masa administrative dhe paraqiti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.490Z

Kompania greke padit Boden për Lotarinë Kombëtare

Kompania greke e lojërave të fatit, Intralot, ka vendosur të padisë Ministrinë e Financave në gjykatë. Kompania nuk ia doli me letrat e dërguara ndaj kryeministrit dhe ministrit të Financave, ndaj vendosi që të ngrejë padinë. Në padinë e dorëzuar në Gjykatën e Tiran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.877Z

Gjyqtarë klasi: Tjetërkush padit, tjetër merr shpërblim?!

Një tjetër ndodhi e zakonshme me gjyqësorin shqiptar. Arsimtari Hasan Shkreli ka paditur Ministrinë e Arsimit, Shkollën e Mesme ku ka punuar (të agrobiznesit në Golem, Kavajë) dhe drejtorinë e Arsimit Rajonal për lirimin nga puna. Trupi gjykues i përbërë nga Rilinda Selimi, Altina Na

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.183Z

Nexhmije Hoxha padit në prokurori Blendi Fevziun

Share E veja e diktatorit Enver Hoxha, Nexhmija, ka paditur në prokurori gazetarin Blendi Fevziu. Sipas Panoramës, padia është depozituar tre ditë më parë në prokurori. Hoxha e akuzon gazetarin për përhapjen e sekreteve vetjake. E veja e diktatorit ka akuzuar edhe d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.252Z

Kredia 500 mijë euro, banka padit Familjen Mbretërore

Share Familja Mbretërore është paditur nga një prej bankave në të cilën familja e tij kishte marrë kredi prej 500 mijë euro, për një nga vilat e tij. Çështja ka shkuar në Gjykatën e Shkallës së Parë të Tiranës, e cila ka vendosur që të sekustrojë vilën, deri në momentin q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama