Rezultate te kerkimit per termin: +Padoin

Meta: total 59 / total_found 59 / time 0.000 / keyword[0] padoin / docs[0] 59 / hits[0] 67 /
Roma zhgënjen me Sassuolon, Atalanta humbet me Berishën në stol
  • 2017-12-30

Roma zhgënjen me Sassuolon, Atalanta humbet me Berishën në stol

Roma e mbyll me zhgënjim 2017-ës, duke barazuar 1-1 me Sassuolon brenda në Olimpico. Skuadra e Di Francescos edhe pse kaloi e para në avantazh me Pellegrinin në minutën e 31-të, ishte e paaftë për ta menaxhuar lojën, pasi pësoi gol në të 78-ën me autor Missirolin. Një rezultat që tre

No Pic available
  • 2016-07-16

Goditja e vitit: Ja plani i Juventus për të blerë Higuain

Objektivi numër një, për të mos thënë i vetmi, i Marotta-s dhe Paratici-t, në fakt, quhet Gonzalo Higuain. Një objektiv që dukej i paarritshëm vetëm disa ditë më parë, por që, në orët e fundit, ka marrë formë edhe pse Juventus, me kusht që ta marrë, nuk do të kursehej, madje do

Juve, një dorë tek titulli i pestë radhazi
  • 2016-04-17

Juve, një dorë tek titulli i pestë radhazi

Juventusi ka vendosur njërën dorë tek titulli i pestë radhazi kampion i Italisë. Bardhezinjtë shkatërruan Palermon në Torino duke çuar në +9 diferencën nga vendi i dytë. Skuadra e drejtuar nga Allegri gjeti golin që në minutën e 10-të me anë të Khediras, i cili mori mirë me gjo

Pogba, Allegri, merkatoja, kush është  përgjegjës për krizën e Juventusit?
  • 2015-10-31

Pogba, Allegri, merkatoja, kush është përgjegjës për krizën e Juventusit?

Herën e fundit që Juventusi e kishte nisur në këtë mënyrë një sezon në Serinë A, Diego Armando Maradona ishte shpallur fitues i titullit kampion në Itali me ekipin e Napolit dhe Micheal Jackson sapo kishte publikuar këngën Bad. Përgjegjësia e kësaj krize bie mbi shpatullat e drejtori

Ja formacionet e mbrëmjes së sotme mes Interit dhe Juventusit
  • 2015-10-19

Ja formacionet e mbrëmjes së sotme mes Interit dhe Juventusit

Më poshtë po ju japim formacionet e mundshme të skuadrave: Inter ( 4- 3- 1- 2) Handanovic; Santon, Miranda, Murillo, Juan Jesus; Guarin, Felipe Melo, Medel; Perisic; Jovetic, Icardi. Juventus ( 3- 5- 2) Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Cuadrado, Khedira, Marchisio, Pogba, Evra; Dybal

Juve shpërthen ditën e fundit të merkatos, pranë blerjes së 3 lojtarëve
  • 2015-08-31

Juve shpërthen ditën e fundit të merkatos, pranë blerjes së 3 lojtarëve

Dy humbje në dy javë kampionati dhe vetëm një gol i shënuar. Statistikat e frikshme kanë trembur Juventusin që është hedhur në sulm në orët e fundit të merkatos. Tre lojtarë ka kërkuar Max Allegri për të kompletuar skuadrën e tij dhe të riparojë defektet që ka parë në këto d

Formacionet zyrtare: Roma – Juventus
  • 2015-08-30

Formacionet zyrtare: Roma – Juventus

Super derbi italian zhvillohet sot në stadiumin “Olimpico stadium” të Romës, ku ballafaqohen dy skuadra pretendente për titull, Roma – Juventus, në ora 18:00. Në sezonin e kaluar Roma barazoi në këtë stadium me rezultat 1-1. AdPlatformZo