Rezultate te kerkimit per termin: +Padre

Meta: total 98 / total_found 98 / time 0.000 / keyword[0] padre / docs[0] 98 / hits[0] 161 /
Hakmarrja tragjike e dashurisë
  • 2019-02-21

Hakmarrja tragjike e dashurisë

Mexhit Prenci Përsiatje për dramën dhe spektaklin PROSTITUTA të dramaturgut dhe regjisorit profesionist LEKA BUNGO Prolog. Dom Simoni përpara spektatorëve:. Mirëmbrëma dhe mirëse keni ardhur në teatër. Do të përpiqem të ringjalli përpara jush një histori të vërtetë. Të vërtetë

Jo vetëm fe, Kisha bën biznes me monumentet e kulturës në Kepin e Rodonit
  • 2019-02-19

Jo vetëm fe, Kisha bën biznes me monumentet e kulturës në Kepin e Rodonit

Territori i Kepit të Rodonit ku gjenden edhe dy monumente të rëndësishme kulturore, Kisha e Shën Ndout dhe Kalaja e Skënderbeut po administrohet nga Kisha Françeskane, e cila veç rolit fetar po ushtron edhe biznes, duke vendosur pa autorizimin e Bashkisë së Durrësit biletë hyrëse në zo

Historia e një prostitute! (FOTO)
  • 2018-12-12

Historia e një prostitute! (FOTO)

A e keni dëgjuar ndonjëherë rrëfimin e një prostitute? Si është historia e vërtetë e jetës së saj? Regjisori Leka Bungo është përpjekur të hyjë në venat e një historie të tillë, për ta sjellë të plotë në veprën me të njëjtin titull që do të ngjitet premierë më 14 dhje

No Pic available
  • 2018-12-03

Kompani me punëtorë në të zezë, babai i Di Maios: Më falni! Ska faj im bir

“Kërkoj falje për gabimet që kam bërë, i kërkoj falje familjes time për problemet që kanë përjetuar”. Kjo është ajo që Antonio Di Maio, babai i zëvendëskryeministrit italian dhe liderit të lëvizjes antiestablishment 5 Yje, Luigi Di Maio, thotë në një video në Faceboo

Aty ynë -si u zbulua 45 vjeçari shqiptar, kreu i grupit të kokainës
  • 2017-06-03

Aty ynë -si u zbulua 45 vjeçari shqiptar, kreu i grupit të kokainës

Ai kishte krijuar një rrjet të gjerë që shpërndante kokainë, heroinë, hashash, marijuanë si dhe metadon në të gjitha lokalitetet e Viddalba, por edhe në Tirreno në Liguria, Toscana dhe Brescia. Policia italiane ka mundur të arrestojë 9 persona, ndërsa kreu i grupit ishte 45 vjeçari s

No Pic available
  • 2017-03-20

Sherr në plazh, vajza bie në tokë me një grusht

Sherri i dy vajzave në plazh është shpërndarë me shpejtësi në rrjete sociale, kur njëra bie në tokë pas një grushti. Ato ishin të dyja në ishullin South Padre në Texas. Shkaku i këtij sherri ishte pasi viktima bëri kërcimin provokues tëerk ndaj të dashurit të tjetrës. Ato u zun

No Pic available
  • 2017-01-09

Çfarë ka ndodhur më 9 janar?

1788 – Konektikat bëhet shteti i pestë që pranohet në Shtetet e Bashkuara. Kryeqyteti i tij është Hartford. Shteti mban emrin e lumit Connecticut, që kalon mespërmes tij. Fjala është një shqiptim frengjisht i fjalës vendase “quinetucket”, që do të thotë “lum i