Rezultate te kerkimit per termin: +Padrino

Meta: total 105 / total_found 105 / time 0.000 / keyword[0] padrino / docs[0] 105 / hits[0] 123 /
Ditët e mia me Fabrizio De Andre
  • 2017-05-30

Ditët e mia me Fabrizio De Andre

Ylljet Aliçka Më 18 Shkurt  ka lindur kantautori i njohur italian Fabrizio De Andre. Vdiq në Janar të vitit 1999. Në ditën e vdekjes së tij u fol dhe u shkrua shumë. Me kalimin e viteveai po shndrrohet në njëmit. Për të shkruhen libra, emërtohen shkolla, rrugë, fondacione, teatroDhe a

Basha reagon për shkarkimin e 4 ministrave: Nuk ikim, nuk jemi këtu për koka turku as për koka kecash as për koka delesh
  • 2017-03-12

Basha reagon për shkarkimin e 4 ministrave: Nuk ikim, nuk jemi këtu për koka turku as për koka kecash as për koka delesh

Nga çadra perballe kryeministrise kreu i Partisë Demokratike ka reaguar lidhur me shkarkimin e ministrave nga ana e Partisë Socialiste. Ai është shprehur se nuk do të tërhiqen nga beteja e tyre deri në shkarkimin e Rames dhe jo të shërbëtorëve të tij. Ajo që po ndodh pak metra më

No Pic available
  • 2016-10-20

Burrat e nderit: Si Cosa Nostra shfrytëzon marrëzinë

Përpara komisarit Boris Giuliano që i vinte prangat në duar, bosi Antonio Marchese u hodh tek klasikët: Po si guxoni? Unë jam Napoleoni, më jepni ushtritë e mia! 19-vjeçari Agostino Badalamenti, i vetmi vrasës siçilian i kapur me revolen që ende nxirrte tym, shfrytëzoi pamjen e tij prej

No Pic available
  • 2016-09-22

Kinema/ 50 filmat më të bukur të kohës

Nga Alberto Rivaroli Panorama.it Ka shumë filma kryevepra, por askush nuk është më i madh se Kohët moderne të Charlie Chaplin. Për të mos patur pendime, duhet të bëja një listë me 500 filma, por fatkeqësisht më duhet të bëj vetëm 50. Në vendin e parë, pa dyshimin më të vogël,

Kanabisi, batërdia kriminale e Ramës mbi kombin
  • 2016-08-29

Kanabisi, batërdia kriminale e Ramës mbi kombin

Shndërrimi i Shqipërisë në hambarin e drogës së Europës nuk vjen nga aftësia e grupeve mafioze, porse është produkt i një politike qeveritare, i një program ikobzi që ka marrë jetë qysh kur Rama vuri këmbën në kryeministri. Tahiri u shfaq dje si çifligar në krye të parce

PD Xhafaj te largohet nga komisioni kompromenton reformen ne drejtesi
  • 2016-08-06

PD Xhafaj te largohet nga komisioni kompromenton reformen ne drejtesi

Transmetuar me 06082016 - 1250 Ina Zhupa gjate deklarates Tirane 6 gusht 2016 NOAal- Partia Demokratike thote se shqiptaret kane pritur me neveri te thelle lajmin se ne krye te komisionit te reformes ne drejtesi rezulton vellai i nje

PD: Xhafaj kompromenton reformën, të largohet nga komisioni
  • 2016-08-06

PD: Xhafaj kompromenton reformën, të largohet nga komisioni

Deklaratë e zëdhënëses së Partisë Demokratike, Ina Zhupa Shqiptarët kanë pritur me neveri të thellë lajmin se në krye të Komisionit të Reformës në Drejtësi rezulton vëllai i një trafikanti ndërkombëtar droge, me kërkesë ekstradimi nga Gjykata e Lartë e Venezuelës. Fatmir Xha