Rezultate te kerkimit per termin: +Padront

Meta: total 1 / total_found 1 / time 0.000 / keyword[0] padront / docs[0] 1 / hits[0] 1 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Krimi i organizuar dhe terrorizmi

Krimi i organizuar sht krimi q realizohet me m shum se nj person, me periudh t gjat ose me periudh t paprcaktuar, i cili prdor infrastrukturn profesionale ose infrastrukturn ligjore q i prngjan biznesit, ose prdorimit t mjeteve t detyrimit apo t krcnimit, t influencs politike apo ekonomike. sht prfi