Rezultate te kerkimit per termin: +Paga

Meta: total 1000 / total_found 8085 / time 0.004 / keyword[0] paga / docs[0] 8085 / hits[0] 17207 /
Sot mbahen zgjedhjet e përgjithshme, çfarë ofrojnë partitë për ekonominë
  • 2017-06-25

Sot mbahen zgjedhjet e përgjithshme, çfarë ofrojnë partitë për ekonominë

Janë rreth 3.45 milionë votues që teorikisht kanë të drejtën të votojnë në zgjedhjet e përgjithshme, që po zhvillohen sot, dhe për herë të parë votojnë rreth 136.7 mijë zgjedhës, sipas të dhënave zyrtare nga Ministria e Brendshme dhe Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Megjithatë, p

No Pic available
  • 2017-06-17

Sëmundja nga një mallkim mund të kthehet në një bekim!

Miron Çako Shëndetin, që nënkupton një plotësi të forcës jetike, e kërcënon gjithmonë sëmundja, e cila ka qenë, është dhe do të jetë, problemi më i madh, që njerëzit do të përballojnë deri në fund të jetës. Pavarësisht se vdekja është fatkeqësia më e madhe në botë, p

MILIONERËT E PRODHUAR NGA POLITIKA
  • 2017-06-17

MILIONERËT E PRODHUAR NGA POLITIKA

Pushteti dhe politika vazhdojnë të shihen si mundësia më e lehtë për pasurim të shpejtë në Kosovë. Politikanët, vazhdojnë të mbeten ndër njerëzit më të pasur në Kosovë, përderisa, nuk ka një mundësi ligjore për hetimin dhe vërtetimin e pasurisë së tyre. Kjo gjendje, ka bër

No Pic available
  • 2017-06-12

Civici: Reformat e qeverisë Rama patën efekt, por shtresa e mesme është rënduar me taksa

Për ekspertin e ekonomisë dhe presidentin e UET, Adrian Civici, reformat që qeveria Rama ka ndërmarrë këtë mandat kanë qenë të efektshme. Politika e taksave i ka stabilizuar treguesit buxhetorë, por shtresa e mesme është penalizuar nga taksa progresive. Ai vlerësoi si më efektiven ref

Murinjo largon Zllatan Ibrahimoviçin, Bundesliga i shkel syrin
  • 2017-06-10

Murinjo largon Zllatan Ibrahimoviçin, Bundesliga i shkel syrin

  Hoze Murinjo shkarkon Zllatan Ibrahimoviç. Premier League ka bërë publike listën e futbollistëve pa kontratë për sezonin e ardhshëm dhe mes shumë emrave është edhe ai i bomberit suedez. Një lajm i bujshëm ky për kampionatin anglez, por edhe i pritshëm, sepse dëmtimi i rëndë

Ja pasanikët e sportit, por i pari është Kristiano Ronaldo
  • 2017-06-08

Ja pasanikët e sportit, por i pari është Kristiano Ronaldo

Futbollisti më i fortë i planetit dhe një nga më të mirët në absolut, Kristiano Ronaldo, është lojtari më i paguar në botë. Revista Forbes ka publikuar për të dytin vit radhazi lojtarin e Real Madridit si sportistin më të paguar në botë duke lënë pas rivalin e tij, Lionel Mesi. K

No Pic available
  • 2017-06-07

Naço, Ramës: Timonin e pate 4 vjet, kaq dite. Makinës ti ranë gomat

Ish-Ministri i LSI-së, Nasip Naço, deklaroi nga Berati se koha e Kryeministrit Edi Rama ka mbaruar. Naço i cili kërkon një tjetër mandat në Berat tha se është koha ti japim një shans LSI. Naço: Ka mbaruar koha e këtij Kryeministri. Ju ja dhatë një shans, Ilir Meta ja dha shansin, sot