Rezultate te kerkimit per termin: +Pagesa

Meta: total 1000 / total_found 9513 / time 0.004 / keyword[0] pagesa / docs[0] 9513 / hits[0] 13109 /
No Pic available
  • 2019-04-07

Ja sa shkon në muaj paga e një deputeti, favoret që i kanë bërë vetes ligjvënësit shqiptarë

Paga e një deputeti të Parlamentit shqiptar fillon në 156 mijë lekë në muaj pa llogaritur përfitimet e tjera financiare, të cilat u jepen atyre për naftën që konsumojnë, faturat e telefonit, pjesëmarrjet në komisionet parlamentare apo dieta të ndryshme. Nga pasqyra e publikuar nga ve

Vrasja e menaxherit të VIP-ave, dëshmia e tre të arrestuarve
  • 2019-03-27

Vrasja e menaxherit të VIP-ave, dëshmia e tre të arrestuarve

Pas vrasjes të Jurgen Kurtit, policia arrestoi tre persona si të dyshuar, të përfshirë në ekzekutimin e 26-vjeçarit poshtë pallatit ku jetonte me të ëmën në Tiranë. Krahas tyre policia ka shpallur në kërkim edhe një tjetër, i cili mendohet të jetë këmbëza që i mori jetën të r

Top Story, gazetarët e Mother Jones: PD të japë shpjegime për pagesat te Biniatta Trade
  • 2019-03-27

Top Story, gazetarët e Mother Jones: PD të japë shpjegime për pagesat te Biniatta Trade

Lulzim Basha deklaroi se nuk kishte asnjë lidhje me kompaninë Biniatta Trade dhe se i kishte paguar kompanisë së Muzin vetëm 25 mijë dollarë. Madje kryedemokrati, në një intervistë për Opinion pak ditë pasi kishte shpërthyer skandali, tha se nuk e njihte Binniata Trade. Por dokumente

Prokuroria zbardh letër-porositë nga SHBA dhe Skocia: PD fshehu 650 mijë $ lobim
  • 2019-03-25

Prokuroria zbardh letër-porositë nga SHBA dhe Skocia: PD fshehu 650 mijë $ lobim

Prokuroria ka zbardhur dy letër-porositë nga SHBA dhe Skocia. Sipas dokumenteve, PD fshehu 650 mijë $ lobim. Sipas të dhënave të Prokurorisë, letërporositë e mbërritura nga SHBA-ja dhe Skocia rezultojnë në mënyrë të qartë pagesat e bëra dhe të padeklaruara, çfarë nënkupton se s

Vogëlushi 5 muajsh vdes nga synetllëku
  • 2019-03-25

Vogëlushi 5 muajsh vdes nga synetllëku

Riti i synetllëkut i kryer ilegalisht dhe i praktikuar nga familje emigrantësh me besim mysliman, po përhapet çdo ditë e më shumë në Itali e jo pak herë me rreziqe fatale. Motivet e kryerjes së këtij riti ilegalisht është se në Itali autorizohet vetëm për shkaqe shëndetësore e në

INFORMALITETI PO MBYT EKONOMINË!
  • 2019-03-20

INFORMALITETI PO MBYT EKONOMINË!

Banka Botërore raporton se 37 % e të punësuarve në Shqipëri, janë në të zezë. Vendi ynë kryeson rajonin për punësimin informal, ku 1 në 3 persona rezultojnë të jenë të pasiguruar. Edhe pse qeveria ndërmori masa të forta kundër informalitetit, kryesisht “dajaku” me gjo

Banda e lopëve vrau 17 persona, fshati po shpopullohet nga frika
  • 2019-03-16

Banda e lopëve vrau 17 persona, fshati po shpopullohet nga frika

Të paktën 17 persona, duke përfshirë edhe pjesëtarët e milicisë civile, u vranë në përleshjet me vjedhësit e kafshëve në Nigeri veriperëndimore, tha policia të premten. Banditët e armatosur sulmuan fshatin Jan Ruwa në lagjen Birnin Gwari, të shtetit Kaduna të martën dhe vodhën b