Rezultate te kerkimit per termin: +Pagesat

Total: 7653
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.292Z

Pagesat on line te taskave

Pagesat on line te taskave E hene 25 Shkurt 2013 1452 Pagest on line te taskave Administrate tatimore prezantoi projektin per pagesat e taksave nepermjet internetit si nje nga format qe shkurtohen kohen dhe burokracite e biznesit Disa nga tatimet qe paguhen jane ai mbi fitimin TVSH si dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.785Z

Vendorët: Qeveria tëzhbllokojë pagesat

VLORE- Drejtues të Bashkive dhe komunave të majta kanë zhvilluar një takim në qytetin e Vlorës në lidhje me problematikat që po hasin nga ana e qeverisë. Kryetari i Bashkisë së Vlorës deklaroi për mediat se vendorët e konsiderojnë të paligjshëm vendimin e qevrisë për bllokimi e pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.817Z

Ruli: "AMRA Oil" duhet të bëjë pagesat

Ministri i Ekonomisë, Genc Ruli, i ka kërkuar dje kompanisë "AMRA Oil" të kryejë pagesat e punonjësve të shoqërisë ARMO, që dalin të papunë, si pasojë e ristrukturimit, sipas trajtimeve që parashikohen nga Kodi i Punës. Që nga muaji korrik 2008, punonjësit e ARMO-s, të prekur nga r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.454Z

Shërbimet publike, Bashkia: Bode ka bllokuar pagesat

Tiranë, 11 janar NOA - Bashkia e Tiranës akuzoi të hënën ministrin e Financave Ritvan Bode se ka bllokuar pagesat për shërbimet publike që kanë kryer disa biznese në Tiranë sipas kontratave që kanë lidhur me bashkinë. Sipas zëdhënëses së bashkisë, Joana Bushi, që nga data

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.783Z

Shtyhet afati per pagesat e sigurimeve shoqerore

brbrShtyhet afati per pagesat e sigurimeve shoqerore te prapambetura data e vendosur ishte 15 shkurti por ajo eshte zhvendosur ne 31 mars Te gjithe qytetaret ose bizneset qe do ti kryejne ne kohe keto pagesa perfitojne 80 ulje nga gjoba Ndersa Drejtoresha e Tatimeve Briseida Shehaj ftoi biznesin q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.816Z

Pensionet amnisti per pagesat e sigurimeve

e Marte 20 Janar 20150826 am brbrQeveria po planifikon te shpalle nje amnisti per te gjitha kontributet e sigurimeve shoqerore te papaguara Pas lajmerimit te nje shifre prej 1095 milione lekesh si sigurime qe sjane paguar nga punedhenesit per te punesuarit qeveria po i kthehet s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.846Z

Bashkite sjapin pagesat e paaftesise dogjen 56 milione

e Hene 28 Janar 20130925 am pBashkite dhe komunat kane djegur rreth 56 milione leke fonde te destinuara per pagesat e aftesise se kufizuar Pas ankesave disamujore te perfituesve te tyre Ministria e Punes fakton zyrtarisht pergjegjesit Lista eshte e gjate me rreth 358 njesi te q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama