Rezultate te kerkimit per termin: +Pagesat

Meta: total 1000 / total_found 7476 / time 0.003 / keyword[0] pagesat / docs[0] 7476 / hits[0] 9758 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Blenë vota për partitë ditën e votimeve, 1 në pranga, 1 në hetim

Policia e Korçës ka vënë në pranga një person, ndërsa ka proceduar penalisht një tjetër për veprën penale Korrupsioni aktiv në zgjedhje”. Specialistët e Sektorit kundër Krimit Ekonomik-Financiar bënë arrestimin e shtetasit Pajtim Myrtollari, 55 vjeç, banues në Korçë, me det

Para në këmbim të votës, arrestohet 55-vjeçari në Korçë
  • 2017-06-26

Para në këmbim të votës, arrestohet 55-vjeçari në Korçë

Policia e Korçës ka arrestuar në flagrancë një shtetas, si dhe ka nisur procedimin penalisht në gjendje të lirë një tjetër, për veprën penale:Korrupsioni aktiv në zgjedhje. Burime nga policia lokale bëjnë me dije se është arrestuar në flagrancë shtetasi P. M., 55 vjeç, banues në

No Pic available
  • 2017-06-19

Fëmijët i mbajnë gjyshërit, mungojnë iniciativat për kampe verore

“Në këndin e lodrave më afër shtëpisë dhe nën kujdesin e gjyshërve”-kjo duket se është alternativa e vetme e fëmijëve që nisën zyrtarisht pushimet me përfundimin viti shkollor. Kjo në rastin më të mirë, ku është ndërtuar një hapësirë e tillë për komunitetin, dh

No Pic available
  • 2017-06-17

Luli çun i mirë, Basha-Ramës: Nuk shpëton dot duke u fërkuar pas meje

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, replikoi në distancë me kryeministrin Edi Rama, për taksat e biznesit të vogël. Gjatë një takimi me gra dhe vajza të Elbasanit, Basha tha se Kryeministri gënjen kur thotë se u kemi zeruar taskën. Ndërkohë ai paralajmëroi se do ti jepet fun

No Pic available
  • 2017-06-13

Mediu në Prezë: Vota për PD e nxjerr vendin nga kolapsi ekonomik

Gjatë një takimi më banorët e Prezës, kreu republikan Fatmir Mediu vlerësoi programin e  hartuar nga ekspertët e kancelarës Merkel për të pasur siç tha ai një ekonomi të fortë. Fatmir Mediu: Ajo që ndërton shkollat, spitalet, mirqënien është ekonomia private. Ne jemi një eko

No Pic available
  • 2017-06-13

Kërtusha: Të shkarkohet Sekretarja e Përgjithshme e Min. së Çështjes Sociale

Pas ministrave së Drejtësisë dhe të Arsimit, edhe ministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Xhulieta Kërtusha i ka kërkuar Departamentit të Administratës Publike nisjen e procedurave për largimin nga shërbimi civil të Luneda Sufalit, Sekretar i Përgjithshëm në Ministrinë e Mirëqen

No Pic available
  • 2017-06-13

Udhëtimet të njëjtin orar çojnë në pranga tregtarët shqiptarë të kokainës rock

Ata endeshin përreth provincën së Varese në bordin e një makine të vogël, kryesisht në orët e pasdites dhe gjatë natës, duke ndaluar për një kohë të shkurtër në vende publike dhe në zona të izoluara parkimi. Sjellja e tyre la dyshime tek policia dhe për këtë i vunë nën vëzhg