Rezultate te kerkimit per termin: +Pajisja

Meta: total 1000 / total_found 3795 / time 0.002 / keyword[0] pajisja / docs[0] 3795 / hits[0] 5106 /
Top Story shoqëron hap pas hapi efektivin e policisë gjatë protestës
  • 2019-03-21

Top Story shoqëron hap pas hapi efektivin e policisë gjatë protestës

Adriani, efektivi i policisë i cili u shoqërua gjatë gjithë protestës nga Top Story ka marrë detyrë për tu vendosur në kordonin policor pranë hyrjes së kryeministrisë, e konsideruar si pikë e nxehtë në raste protestash. Ne sot jemi në zonën ballore, është komisariati 2 me 90 ofice

Sekretet e hoteleve që (ndoshta) më mirë mos i zbuloni! 
  • 2019-03-12

Sekretet e hoteleve që (ndoshta) më mirë mos i zbuloni! 

A janë gjithmonë çarçafët të pastër? Ja cilat janë sekretet që hotelet nuk duan që ju ti dini Cili është objekti më i pistë në një dhomë hoteli, ai që do të ishte më mirë të mos e preknit me dorë? A janë vërtet të gjitha dhomat e ezauruara? Çfarë ndodh me takëmet? Nëse

No Pic available
  • 2019-02-18

Çipuri kishte blinduar rrugën dhe shtëpinë me kamera, si i shpëtoi 11 plumbave

Detaje të reja mësohen rreth atentatit te ndodhur një ditë më parë në Vlorë, ku mbetën të vdekur Aurest Rexho 37 vjeç, Arjan Hasani 45 vjeç si dhe u plagos Armando Sulejmani, 43 vjeç. Policia e Vlorës ka arrestuar të plagosurin pasi i ka gjetur me vete një armë zjarri pa leje. Arre

Çfarë po ndodh, policia me maska kundragaz para kryeministrisë (Foto)
  • 2019-02-16

Çfarë po ndodh, policia me maska kundragaz para kryeministrisë (Foto)

Forcat e Policisë kanë rrethuar të gjithë perimetrin e sigurisë së Kryeministrisë. Në terren se ajo që bie në sy është pajisja e të gjithë efektivëve të policisë ma maska kundra gaz. Ndryshe nga herët e tjera kordoni i forcave të rendit para godinës së qeverisë është vendosur

Arma ruse e bën armikun që të ketë halucinacione dhe të vjella
  • 2019-02-05

Arma ruse e bën armikun që të ketë halucinacione dhe të vjella

Dy anije detare ruse janë pajisur me një armë mbrojtëse e cila gjatë testimit ka  lëshuar disa lëndë kimike që shkaktojnë halucinacione dhe vjellje tek sulmuesit për shkak të efektit të saj çorientues. Agjencia shtetërore e lajmeve ruse RIA Novosti njoftoi se një kontraktor ushtarak

Bomba e Luftës së II Botërore gjendet në ngarkesën me patate
  • 2019-02-04

Bomba e Luftës së II Botërore gjendet në ngarkesën me patate

Një granatë e kohës së Luftës së Dytë Botërore është gjetur në mesin e një ngarkese me patate të dërguara nga Franca në një fabrikë në Hong Kong. Policia që realizoi shpërthimin e kontrolluar të granatës tha se pajisja 8 cm e gjerë ishte e veshur me baltë dhe ndodhej “n

Zbardhet skema e arratisjes së personave të rrezikshëm nga Shqipëria
  • 2019-02-02

Zbardhet skema e arratisjes së personave të rrezikshëm nga Shqipëria

Policia e Shtetit dhe Prokuroria kanë dalë në një deklaratë të përbashkët me median, ku dhanë  detaje rreth operacionit të koduar Rruga e Gabuar. Në total janë arrestuar  32 persona, mes tyre edhe një punonjës policie. Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu tha se këtij grupi