Rezultate te kerkimit per termin: +Pajisuni

Meta: total 45 / total_found 45 / time 0.000 / keyword[0] pajisuni / docs[0] 45 / hits[0] 48 /
No Pic available
  • 2017-01-07

Akset kombëtare të kalueshme, pajisuni me zinxhirë dhe goma dimri

Ministri i Transportit, Sokol Dervishaj, ka vazhduar me ndjekjen në terren të situatës së krijuar nga moti i keq. Gjatë ditës së sotme, ai inspektoi rrugën Pukë-Tropojë- Qafa e Malit. Ministri deklaroi se të gjitha akset kombëtare janë të hapura, por porositi drejtuesit e mjeteve të p

Jo më librezë shëndetësore, pajisuni me kartë deri më 30 prill
  • 2016-04-06

Jo më librezë shëndetësore, pajisuni me kartë deri më 30 prill

Fondi Shëndetësor  Në tre muaj lëshohen 540 mijë karta shëndeti. Sportelet do të punojnë deri në orën 20:00 Karta e Shëndetit është dokumenti i vetëm identifikues pranë dhënësve të shërbimit të kategorive të përfitimit për të gjithë popullsinë. Apeli – Librezat shë

Rreziku nga bombolat, Goxhaj: Pajisuni me detektor për rrjedhje gazi
  • 2016-02-04

Rreziku nga bombolat, Goxhaj: Pajisuni me detektor për rrjedhje gazi

Bombolat e gazit janë kthyer në "mina me sahat" për qytetarët shqiptarë. Rasti më i fundit ishte fatal për një fëmijë 4 vjeç pas një zjarri të shkaktuar prej rrjedhjes së gazit. Gjithashtu rreth 30 persona mbetën të plagosur nga shpërthimi i një bombole në një lokal në Pogradec

Rama - fermerëve: Pajisuni me NIPT merrni rimbursimin e TVSH-së
  • 2015-11-10

Rama - fermerëve: Pajisuni me NIPT merrni rimbursimin e TVSH-së

Një përpjekje e fortë në ndihmë të prodhuesit bujqësor është edhe formalizimi i sektorit bujqësor, pasi informaliteti goditet direkt fermerin prodhues, duke i hequr atij mundësinë për të përfituar rimbursimin e TVSH-së, gjë që përfitohet nga ato subjekte që janë formalë. Kryem

No Pic available
  • 2015-11-10

Rama-fermerëve: Pajisuni me NIPT, mos dëgjoni përrallat me gogola të horrave

Kryeministri Edi Rama ka garantuar fermerët se nuk do të paguajnë asnjë taksë shtesë nëse pajisen me NIPT. Gjatë një takimi me fermerë të Lushnjes, Rama tha se ndryshe nga pretendimet e opozitës, NIPT-i është e vetmja rrugë që i çon fermerët drejt formalizimit dhe lehtësirave në

Panariti: Do indeksojmë çmimet për pikat e grumbullimit, masa për spekulantët
  • 2015-10-27

Panariti: Do indeksojmë çmimet për pikat e grumbullimit, masa për spekulantët

Ministria e Bujqësisë shumë shpejt pritet ti japë jetë një plani për indeksimin e çmimeve për pikat e grumbullimit me të cilat këto të fundit do tua blejnë prodhimet fermerëve. Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, në studion e emisionit Ekopolitikë të gazetares Aurora Sulçe tha