Rezultate te kerkimit per termin: +Pajtim +Bejtja

Meta: total 30 / total_found 30 / time 0.000 / keyword[0] pajtim / docs[0] 5431 / hits[0] 6896 / keyword[1] bejtja / docs[1] 934 / hits[1] 1571 /
No Pic available
  • 2015-11-01

Naxhije Dume, ministrja e parë shqiptare, që u persekutua tërë jetën

Naxhije Dume hedh dritë në vrasjet enigmatike të Q. Stafës, V. Shantos, V. Kushit dhe heronjve të tjerë të Kodrës së Kuqe, në Tiranë  Nga Sejdo Harka* Si një përmendore e lashtë ka mbetur në kujtesën time portreti i Naxhije Dumes, e para grua ministre në Shqipëri. Nga afër, e k

'Të bësh ekonomi', negociatat me CEZ, Bejtja: Do mbrojmë me rigorozitet interesat e shtetit
  • 2013-10-30

'Të bësh ekonomi', negociatat me CEZ, Bejtja: Do mbrojmë me rigorozitet interesat e shtetit

TIRANE- Zv/ministri i Energjetikës Ilir Bejtja siguron se qeveria do të mbrojë me rigorozitet interesat e shtetit shqiptar në negociatat që pritet të zhvillohen me kompaninë çeke CEZ për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve.I ftuar në emisionin “Të bësh ekonomi” të gazetares Aurora

Negociatat me CEZ, Bejtja: Do mbrojmë me rigorozitet interesat e shtetit
  • 2013-10-30

Negociatat me CEZ, Bejtja: Do mbrojmë me rigorozitet interesat e shtetit

TIRANE- Zv/ministri i Energjetikës Ilir Bejtja siguron se qeveria do të mbrojë me rigorozitet interesat e shtetit shqiptar në negociatat që pritet të zhvillohen me kompaninë çeke CEZ për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve.I ftuar në emisionin “Të bësh ekonomi” të gazetares Aurora

No Pic available
  • 2013-10-03

Pajtim Bello, emërohet kryetari Këshillit Mbikëqyrës të OST-së

Të tjera rreth shkrimit PD: Rama, kush janë drejtuesit e rinj Emërime dhe vendime të qeverisë "Rama" TIRANE-  Me urdhër të ministrit të Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj, të datës 27 shtator 2013, është n

Prapaskenat e orëve të darkës/Listat zyrtare të Berishës dhe Ramës
  • 2013-05-07

Prapaskenat e orëve të darkës/Listat zyrtare të Berishës dhe Ramës

Çfarë ndodhi mbrëmë në selitë e PD-së dhe PS, të gjitha prapaskenat dhe sherret. Akuza dhe sherre në PS, deputetët e përjashtuar nga Berisha nuk guxojnë ta  kritikojnë publikisht kryeministrit Kryeministri Berisha dhe lideri i PS-së Edi Rama kanë përjetuar mbrëmë momente shumë t

No Pic available
  • 2012-09-21

Prof. dr. Shefik Osmani, personalitet i shquar i arsimit dhe i mendimit pedagogjik shqiptar Nga Prof. Dr. Pajtim Bejtja

Pak kohe me pare, me 21 korrik 2012, pas nje semundjeje te gjate, u nda nga jeta, ne Tirane, mesuesi i merituar, prof. dr. Shefik Osmani. Shefiku ka lindur ne vitin 1923 ne Shkoder, ne nje familje njerezish arsimdashes dhe qe u bene personalitete te arsimit tone kombetar. Babai i tij, Et'hem Osmani

Vota në Kongres, shpallen emrat e 120 anëtarëve të rinj të Asamblesë së PS
  • 2011-11-11

Vota në Kongres, shpallen emrat e 120 anëtarëve të rinj të Asamblesë së PS

Kreu i Bashkisë së Himarës mbetet jashtë listës. Konfirmohet riangazhimi i diplomatit Zeneli, fitojnë edhe Sollaku, Iris Luarasi e Dritan Hila Deputeti socialist, bashkë me deputetët Taulant Balla dhe Pirro Lutaj ndiqnin nga afër që prej të hënës në mesditë të gjithë procesin e num