Rezultate te kerkimit per termin: +Pajtim +Struga

Total: 18
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.870Z

Pajtim Struga me Album te ri

Albumi i katert i kengatrit te muzikes popullore Pajtim Struga sapo ka dale ne treg.Dhjete hite te reja ka pergatitur Struga per fansat e tij duke respektuar muziken e bere deri tani tradicionale shqiptare.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.933Z

 Kasami: Tare kërkon qe une të luaj për Shqipërinë“Edhe pse jam me prejardhje nga Struga, për mua askush nuk është interesuar që të paraqitem për Maqedoninë. Kurse tani, në disa biseda që kam pasur me Pandevin, ai më ka ftuar që unë të jem pjes

Avdyl SALIHU (Shkup) - Talenti nga Struga, Pajtim Kasami, edhe zyrtarisht ka filluar aventurën e tij në ekipin e Lacios. Mesfushori është duke u stërvitur me ekipin e dytë, ndërkohë disa herë trajneri, Delio Rossi, e ka ftuar që t’i bashkëngjitet skuadrës së parë, ku ushtron edhe sul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.870Z

Emigrantet te shqetesuar per kartat

Ndersa procesi i aplikimit per leternjoftimet e reja ka nisur vetem ne qytetin e Tiranes, deklaratat e zyrtareve shteterore kane futur ne kaos emigrantet. Ne njerin prej tyre thuhej se emigrantet nuk do te lejoheshin te dilnin jashte vendit pa u pajisur me karte, prandaj shume emigrante qe jane te r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.312Z

Martohet futbollisti i njohur shqiptar |FOTO

Transmetuar më 18.07.2016 - 07:32 Futbollisti i njohur shqiptar i cili luan me kombëtaren e Zvicrës, Admir Mehmedi i ka dhënë fund beqarisë. I riu nga Gostivari ka lidhur kurorë me të fejuarën e tij në një ceremoni festi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.414Z

Kasami ka kualitet të pamohueshëm

Pas presidentit Maurizio Zamparini dhe trajnerit Delio Rossi, edhe drejtori sportiv i Palermos, Walter Sabatini e ka lavdëruar talentin shqiptar, Pajtim Kasami, i cili po i mahnit të gjithë me kualitetin e tij, në fillim të eksperiencës së tij në ekipin Rosanero. Madje, drejtori sportiv i kl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.700Z

Blick: Yjet e Zvicrës festojnë në gjuhën shqipe

Adrian Nikci duke festuar me simbolin kombëtar Gazeta zvicerane Blick polemizon sërish rreth futbollisteve shqiptare te pajisur me pasaporte zvicerane. Ka qenë një start i mirë në Bundesligë për ish-sulmuesin e Zyrihut, Adrian Nikçi. Tre minuta pasi hyri në lojë, 22-vjeçari shënon në k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.708Z

Tiranë, festime për ardhjen e 2009-ës

Ndërrimi i viteve në kryeqytet është pritur mes fishekzjarrëve dhe tingujve të muzikës. Dhjetëra vetë ishin mbledhur në "Sheshin "Skenderbej" për të pritur ardhjen e Vitit të Ri 2009-të. Për këtë vit koncerti madhështor titulluar "Festojmë së bashku", ngj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama