Rezultate te kerkimit per termin: +Pakashtic

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] pakashtic / docs[0] 4 / hits[0] 5 /
Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20

Aty aftësohen për përdorim të teknologjisë informative
  • 2016-05-17

Aty aftësohen për përdorim të teknologjisë informative

Shkolla Digjitale në Prishtinë, e themeluar nga organizata Code.org, funksionon në bazë të plan-programeve të shkollave fillore dhe të mesme amerikane për teknologji dhe është e para e këtij lloji, e cila ofron kurse të teknologjisë informative për fëmijët e moshës 7 deri 15 vjeç.

Komuna e Podujevës ndërton nëntë shtëpi për të pastrehë
  • 2010-08-17

Komuna e Podujevës ndërton nëntë shtëpi për të pastrehë

Podujevë, 17 gusht - Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, tha të martën se gjatë këtij viti kjo komunë do të ndërtojë nëntë shtëpi për familjet e pastrehë dhe shpreson se edhe për të tjerat do të gjinden donatorë dhe ky ritëm i financimit dhe ndërtimit të shtëpive p

No Pic available
  • 2008-01-11

Përçahet LDK, Sejdiu president pas tre votimesh

Kuvendi miraton Qeverinë e re, voton për Sejdiun president dhe Thaçin kryeministër Parlamenti i Kosovës ka miratuar të mërkurën qeverinë e re të Hashim Thaçit dhe ka rizgjedhur Fatmir Sejdiun si President. Për z.Thaçi dhe kabinetin e tij qeveritar kanë votuar 85 depu