Rezultate te kerkimit per termin: +Pakauz

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.080Z

Dënohen me 5 vite burg kontraktorët e Trebickës, sot vendimi për Diverolin

Gjykata e Floridës dënon Aleks Podrizkin dhe Dejvid Pakauzin me 5 vite burgim për abuzim me fonde publike. Të dënuarit pranuan fajësinë, sot vendimi dhe për pronarin Diveroli dhe financierin Ralf Merill Dënohen dy nga bashkëpunëtorët e Efraim Diverolit, ndërsa sot pritet vendimi nga Gjy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.209Z

Zyrtare, akuzat e prokurorëve ndaj Efraim Diverolit dhe “AEY”-së

Zbardhet për herë të parë vendimi i Gjykatës së Floridës. Këto akuza çuan në arrestimin e katër krerëve të “AEY”-së Akuzat dhe pretendimet e prokurorëve të Majamit në Florida e bindën gjykatën e këtij shteti për t’u hedhur prangat katër drejtuesve të kompanisë “AEY”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.986Z

Trafiku i armëve, SHBA nis ndëshkimet

Dy persona pranuan fajësinë në Majami të Floridës për akuzat që mashtruan qeverinë amerikane lidhur me furnizimin e ushtrisë afgane me municione kineze. Dejvid Pakuz dhe Aleksandër Podrizki pranuan dy ditë më parë se ishin përfshirë në një skemë për fshehjen e origjinës kineze t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.079Z

Trebicka: Aleks Podrizki ishte njeriu që menaxhoi zhdukjen e kutive kineze

Kush është Aleks Podrizki? Ai u dënua dje nga gjykata e Floridës me 5 vite burgim së bashku me Dejvid Pakauz,të dy vartës të Efraim Diverolit, i cili pret sot masën e tij të dënimit sëashku me financierin e tij. Gjithsesi dy të dënuarit e djeshëm, Podrizki dhe Pakauz pranuan parapra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.664Z

Edhe tek PS po shtohet ndjesia e turpit për 2 vite bllokimi të statusit të kandidatit

07-12-2011 / Redaksionale Vjeshta e këtij viti ka sjellë për të gjithë ne, një Parti Socialiste “të normalizuar”, brenda binarëve të demokracisë. Me një llaf, duket se është shëruar prej dalldisë radikale, q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama