Rezultate te kerkimit per termin: +Paketa

Meta: total 1000 / total_found 7541 / time 0.003 / keyword[0] paketa / docs[0] 7541 / hits[0] 10165 /
SHBA blindon Forcat e Armatosura shqiptare, dhuron 37 mjete të veçanta (Foto)
  • 2019-04-04

SHBA blindon Forcat e Armatosura shqiptare, dhuron 37 mjete të veçanta (Foto)

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhuruar 37 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë. Këto mjete janë rezistente ndaj pritave dhe kurtheve të minuara. Mjetet e blinduara të markës International MaxxPro MRAP (Mine Resistant Ambush Protected), do të përdoren nga str

No Pic available
  • 2019-04-02

Enrico Cuccia, mendja financës italiane me origjinë shqiptare

Lindi në Romë më 24 nëntor 1907 nga prindër siçilianë. Familja e të atit ishte me origjinë arbëreshe nga Ora e Shqiptarëve dhe Mexojuzoja. Pas diplomimit në drejtësi hyn në Iri, i dislokuar pranë selisë së Londrës. Detyra e parë me rëndësi është në Bankën e Italisë (marrja

INFORMALITETI PO MBYT EKONOMINË!
  • 2019-03-20

INFORMALITETI PO MBYT EKONOMINË!

Banka Botërore raporton se 37 % e të punësuarve në Shqipëri, janë në të zezë. Vendi ynë kryeson rajonin për punësimin informal, ku 1 në 3 persona rezultojnë të jenë të pasiguruar. Edhe pse qeveria ndërmori masa të forta kundër informalitetit, kryesisht “dajaku” me gjo

Ekonomi: Nuk e lëshojmë Kryeministrin, me opozitën marrëveshja nuk funksinoi
  • 2019-02-21

Ekonomi: Nuk e lëshojmë Kryeministrin, me opozitën marrëveshja nuk funksinoi

Deputetja e PS-së, Milva Ekonomi e ftuar në “Arena” në Ora News, tha se mazhoranca nuk është e gatshme të lëshojë postin e kryeministrin.   Pjesë nga diskutimi: Ekonomi: Ne nuk jemi fare të gatshëm të lëshojmë Kryeministrin sepse nuk ka pse të lëshohet Kryeministri.

Muri me Meksikën, Trump shpall emergjencë kombëtare
  • 2019-02-15

Muri me Meksikën, Trump shpall emergjencë kombëtare

Presidenti amerikan Donald Trump njoftoi të premten se do të shpallë gjendjen e emergjencës kombëtare, duke anashkaluar kështu Kongresin për të siguruar fondet për të ndërtuar një mur në kufirin me Meksikën. Veprimi i tij erdhi një ditë pasi ligjvënësit miratuan një ligj për sigu

No Pic available
  • 2019-02-14

Burrat shqiptarë zbrazin xhepat për Shën Valentin, ja sa kushton festa

Sado e çuditshme që mund tju duket, Po dashuria kushton. Duke marrë shkas nga 14 shkurti, Dita e Shën Valentinit që në Shqipëri, si çdo festë e importuar, ka marrë trajtë tjetër, një çift shqiptar nuk e kalon më këtë ditë vetëm me një trëndafil. Fatura është rritur aq shumë

No Pic available
  • 2019-02-13

Banda shqiptare protagoniste në gjyqin më të madh të kokainës në Gjermani

Prokuroria e landit të Bavarisë ka bërë gati aktakuzën për një nga proceset më të mëdha gjyqësore të kokainës në Gjermani. Ka të ngjarë që ky të jetë gjyqi më i madh i kokainës në historikun e Republikës Federale Gjermane. Prokuroria e Landshut-it ka përpiluar aktakuzën kund