Rezultate te kerkimit per termin: +Pakistani

Total: 2400
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.510Z

Berthamoret Pakistani mohon Wikileaks

Pakistani ka hedhur poshte zerat per frike te shprehur ne dokumentat diplomatike te SHBA te publikuara ne faqen me te diskutueshme te internetit Wikileaks. Behet fjale per friken qe kane autoritetet amerikane se materiali berthamor qe zoteron Pakistani mund te bjere ne duart e terroriste

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.478Z

Rice kërkon masa nga Pakistani

Sekretarja amerikane e Shtetit, Condoleezza Rice, u ka bërë thirrje autoriteteve pakistaneze që të mbajnë një qendrim më të ashpër ndaj terrorizmit. Znj. Rice ndodhet në Pakistan pas vizitës që bëri në Indi, e cila synonte të ulte nivelin e tensioneve mes dy fqinjëve pas sulmeve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.431Z

Pakistani bllokon BBC-në

Raportohet se operatorët në Pakistan kanë bllokuar kanalin BBC World News, për shkak të një dokumentari kritik për angazhimin e vendit në luftën kundër militantëve islamikë.Presidenti i shoqatës kabllore të Pakistanit, Khalid Arain, tha se vendimi u zbatua pasi BBC-ja shfaqi dokumentar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.227Z

Pakistani dëbon këshilltarët ushtarakë britanikë

Ambasada britanike në Islamabad ka deklaruar se Pakistani i ka kërkuar Londrës që të tërheqë “përkohësisht” disa nga këshilltarët ushtarakë nga shteti. Armata pakistaneze ka qenë nën presion serioz për të ri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.026Z

Pakistani teston raketën bërthamore

Pakistani ka testuar me sukses një raketë të re, të aftë për të transportuar koka bërthamore. Ushtria pakistaneze ka thënë se gama e saj e veprimit është 700 kilometra. Sipas ushtrisë, raketa Hatf-VII Babur mund të qëlloj&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.822Z

Pakistani liron krerët talebanë

Pakistani vendosi që të lirojë një grup drejtuesit të lartë të talebanëve afganë, në një lëvizje që pritet të lehtësojë bisedimet për paqe midis Kabulit dhe ekstremistëve fetarë brenda vendit.Lirimi i këtij grupi “terroristësh” ishte një kusht për të vazhduar negoci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.433Z

Pakistani ushtron trysni ndaj Perendimit

Tensionet e fundit mes Pakistanit dhe SHBA-se kane cuar nje jave para konferences per Afganistanin ne Bon ne nje tjeter incident diplomatik. Sipas njoftimeve te medieve Islamabadi do te bojktoje konferencen nderkombetare per te ardhmen e Afganistanit e cila mbahet ne fillim te dhjetorit ne Bon. K

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama