Rezultate te kerkimit per termin: +Pakistanin

Meta: total 1000 / total_found 1215 / time 0.000 / keyword[0] pakistanin / docs[0] 1215 / hits[0] 1577 /
Dënohet me vdekje për postimet në Facebook
  • 2017-06-10

Dënohet me vdekje për postimet në Facebook

Nëse një burrë në Tajlandë është dënuar përfundimisht me 35 vite burg, një tjetër në Pakistan është dërguar me burgim të përjetshëm. Akuzat janë publiket në rrjetet sociale. Kështu, një gjykatë antiterror në Pakistanin qendror ka dënuar të shtunën me vdekje një burrë 30

No Pic available
  • 2017-05-29

BE ndihmon Afganistanin, Pakistanin dhe Iranin me miliona euro

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se më shumë se 44 milionë euro do ti shpenzojë në ndihma humanitare në Afganistan, Pakistan dhe Iran. Komisionari i BE-së për ndihma humanitare dhe menaxhimin e krizaveChristos Stylianides ka thënë se financimi do të mbështesë refugjatët afganë n

Kapen 111 klandestinë në një kamion, mes tyre dhe fëmijë 2 vjeç
  • 2017-04-23

Kapen 111 klandestinë në një kamion, mes tyre dhe fëmijë 2 vjeç

Policia rumune ka zbuluar dhe bllokuar në kufirin me Hungarinë 111 emigrantë të paligjshëm në pjesën e pasme të një kamioni. Sipas mediave vendase, ata po tentonin të mbërrinin në Evropën Perëndimore dhe në zonën e Shengen. Emigrantët, të moshës nga 2 deri në 53 vjeç ishin  

No Pic available
  • 2017-04-15

VIDEO/ SHBA-të kanë nënën, por Putin ka babanë e bombave

Pas ngjarjes në Afganistan, ditën e mërkurë, zbulohet arma kimike katër herë më e fuqishme se nëna e të gjitha bombave që përdori Amerika për herë të parë. MOAB, e cila i përket forcave amerikane, peshonte mbi 9 tonë, ndërsa verioni i dytë i saj peshon 44 tonë. E ndërsa SHBA ka

Trump mbyll kufijtë për refugjatët sirianë
  • 2017-01-28

Trump mbyll kufijtë për refugjatët sirianë

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka urdhëruar ndaljen e pakufizuar të hyrjes së refugjatëve sirianë në Shtetet e Bashkuara dhe pezullimin e vizitave nga disa vende të tjera myslimane. Trump mbrëmë vonë ka urdhëruar ndalimin e migrimit nga shtatë vende me popullatë shumicë myslimane p

SHBA, Trump mbyll kufijtë për refugjatët sirianë
  • 2017-01-28

SHBA, Trump mbyll kufijtë për refugjatët sirianë

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka urdhëruar ndaljen e pakufizuar të hyrjes së refugjatëve sirianë në Shtetet e Bashkuara dhe pezullimin e vizitave nga disa vende të tjera myslimane. Trump mbrëmë vonë ka urdhëruar ndalimin e migrimit nga shtatë vende me popullatë shumicë myslimane p

No Pic available
  • 2017-01-15

Afganistan, shpërthim me bombë, vriten 7 civilë

Të paktën 7 persona u vranë dhe dy u plagosën pasi makina e tyre u godit në rrugë nga një bombë në Afganistan. Dhuna shpërtheu disa orë përpara se militantë të shtetit islamik të rrëmbenin 13 mësues të një shkolle fetare. Ministri i brendshëm afgan tha se shpërthimi ndodhi sot