Rezultate te kerkimit per termin: +Pakistanit

Meta: total 1000 / total_found 3113 / time 0.001 / keyword[0] pakistanit / docs[0] 3113 / hits[0] 4797 /
Dënohet me vdekje për postimet në Facebook
  • 2017-06-10

Dënohet me vdekje për postimet në Facebook

Nëse një burrë në Tajlandë është dënuar përfundimisht me 35 vite burg, një tjetër në Pakistan është dërguar me burgim të përjetshëm. Akuzat janë publiket në rrjetet sociale. Kështu, një gjykatë antiterror në Pakistanin qendror ka dënuar të shtunën me vdekje një burrë 30

No Pic available
  • 2017-06-07

Pentagoni parashikon hapat për zgjerimin e ushtrisë kineze

Kina është e gatshme të fillojë krijimin e një rrjeti bazash ushtarake jashtë vendit, pas krijimit të një objekti të parë në Afrikë. Kështu ka parashikuar Pentagoni në një raport, që parashikon se Pekini do të kërkojë krijimin e një baze edhe në Pakistan. Në raport po ashtu thu

Pakistani thotë se ka vrarë 50 ushtarë afganë
  • 2017-05-08

Pakistani thotë se ka vrarë 50 ushtarë afganë

Autoritetet pakistaneze raportuan se kanë shkatërruar të paktën 5 pika të kontrollit të Afganistanit, në kufirin mes dy vendeve, duke vrarë të paktën 50 forca të sigurisë afgane dhe duke lënë 100 të tjerë të plagosur. Njoftimi është bërë zyrtar nga gjenerali në ushtrinë e Pak

No Pic available
  • 2017-05-07

Dhjetëra të vrarë nga luftimet midis Pakistanit e Afganistanit

Pakistani bëri me dije të dielën se forcat e saj vranë të paktën 50 trupa afgane dhe shkatërruan pesë pika kontrolli përgjatë përleshjeve në kufirin e diskutueshëm midis dy vendeve, ngjarje këto të ndodhura dy ditë më parë. Nga ana tjetër, Afganistani hodhi poshtë pretendimet duk

No Pic available
  • 2017-03-02

SHBA kryen sulmin e parë me dron në Pakistan, nën udhëheqjen e Trumpit

Një sulm me dron i kryer nga Shtetet e Bashkuara ka vrarë dy njerëz me motoçikletë, në një rajon fisnor të Pakistanit. Është ky sulmi i parë i tillë në Pakistan nën administratën e presidentit të ri amerikan, Donald Trump. Sulmi ka ndodhur në zonën Sara Khva të qarkut Kurram, në

Huffington Post: Lu, rrëmujë diplomatike. DASH të ndërhyjë urgjent
  • 2017-02-09

Huffington Post: Lu, rrëmujë diplomatike. DASH të ndërhyjë urgjent

Me anë të një shkrimi të Luke Coffey, gazeta prestigjioze amerikane Huffington Post, vë në dukje politizimin e zyrtarëve amerikanë dhe merr si shembull Shqipërinë, atje ku ambasada është akuzuar për ndërhyrje në punët e brendshme, siç theksohet në shkrim. Disa nga akuzat bëhen pë

Huffington Post: Lu, rrëmujë diplomatike. DASH të ndërhyjë
  • 2017-02-09

Huffington Post: Lu, rrëmujë diplomatike. DASH të ndërhyjë

Me anë të një shkrimi të Luke Coffey, gazeta prestigjioze amerikane Huffington Post, vë në dukje politizimin e zyrtarëve amerikanë dhe merr si shembull Shqipërinë, atje ku ambasada është akuzuar për ndërhyrje në punët e brendshme, siç theksohet në shkrim. Disa nga akuzat bëhen pë