Rezultate te kerkimit per termin: +Pakoja

Meta: total 1000 / total_found 1202 / time 0.000 / keyword[0] pakoja / docs[0] 1202 / hits[0] 1620 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

Tritoli në lokal dhe automjet, arrestohen eksploziv vënësit në Elbasan
  • 2017-06-01

Tritoli në lokal dhe automjet, arrestohen eksploziv vënësit në Elbasan

Arrestohen dy persona, të dyshuar si autorë të vendosjes së tritolit në shkallët e një lokali dhe në një automjet në Elbasan, ngjarje të ndodhura në maj të këtij viti. Operacioni blic u krye nga Prokuroria e Krimeve të Rënda. Në pranga kanë rënë shtetasit Gentian Kllogjri dhe Tha

Elbasan, çaktivizohet eksplozivi në këpucë. U gjet në shkallët e lokalit
  • 2017-05-22

Elbasan, çaktivizohet eksplozivi në këpucë. U gjet në shkallët e lokalit

Eshtë çaktivizuar pakoja e dyshimtë me eksploziv e cila ishte vendosur në shkallët e një lokali nate që ndodhej në katin e parë të nëndheshëm të një pallati shumëkatësh (ne foto) në qytetin e Elbasanit. Lënda plasëse e dyshuar C4 është konstatuar  nga pronari i lokalit që

Maks Velo: Dokumentet kryesore të Lidhjes së Shkrimtarëve janë zhdukur
  • 2017-05-08

Maks Velo: Dokumentet kryesore të Lidhjes së Shkrimtarëve janë zhdukur

Maks Velo në një rrëfim për marrëdhëniet mes artistëve dhe komunizmit. Si e sheh ai botimin e kujtimeve mbi diktaturën, dhe plagjiaturën në letërsinë e burgut Cili ka qenë roli i artistëve gjatë diktaturës në Shqipëri? Pas viteve 90-të një nga debatet më të mëdha përsos kri

Elbasan, pako e dyshimtë në makinë, dyshohet për eksploziv
  • 2017-05-06

Elbasan, pako e dyshimtë në makinë, dyshohet për eksploziv

Një telefonatë e mbërritur në policia njoftoi për një pako të dyshimtë me lëndë eksplozive të vendosur poshtë një mjeti në rrugën “Qemal Stafa” të qytetit të Elbasanit. Menjëherë policia ka rrethuar zonën pranë Teatrit Skampa  ndërsa priten forcat xheniere. &nb

Gjenden 300 gram eksploziv poshtë një makine në Elbasan
  • 2017-05-06

Gjenden 300 gram eksploziv poshtë një makine në Elbasan

Forcat xheniere kanë asgjësuar me shpërthim të kontrolluar një sasi eksplozivi e cila ishte vendosur poshtë një makine të parkuar pranë Teatrit Skampa në qytetin e Elbasanit. Rreth orës 10:12 (të 6 majit 2017 ) një telefonatë e mbërritur në policia njoftoi për një pako të dyshimt

Eksploziv me telekomandë poshtë makinës së biznesmenit në Elbasan
  • 2017-05-06

Eksploziv me telekomandë poshtë makinës së biznesmenit në Elbasan

Forcat xheniere kanë çaktivizuar një sasi eksplozivi e cila ishte vendosur poshtë një makine të parkuar pranë Teatrit Skampa në qytetin e Elbasanit. Policia informon se makina ishte në pronësi të shtetasit F.V i cili njihet dhe me pseudonimin Mir Tenja, pronar i një klubi nate