Rezultate te kerkimit per termin: +Pakti

Total: 3654
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.975Z

Pakti

YLBER LILI Në vlugun e fushatës zgjedhore, në pikun e incidenteve në terren, në kulmin e retorikës shterpe dhe diskursit vulgar në media,  një hap larg finishit të retorikës shterpe dhe të prezantimit të programeve të kandidatëve, në vazhdën e sugjerimeve dhe mesazheve të faktorit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.015Z

Pakti për drejtësinë-

Pakti i shumëpërfolur për reformën në drejtësi pritet të marrë jetë shumë shpejt. Të gjitha palët ranë dakord, që brenda Komisionit parlamentar të Ligjeve një strukturë e posaçme të merret posaçërisht me hartimin e paktit. Pakti i shumëpërfolur për reformën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.366Z

"Pakti i Stabilitetit zbuti klimen politike"

Ministri i Puneve te Jashtme, Lulezim Basha, mori diten e djeshme pjese ne takimin e Tryezave te Punes te Paktit te Stabilitetit. Basha vleresoi edhe kontributet e zbatimit te ketij pakti ne Shqiperi, duke theksuar se ky pakt ka pasur nje ndikim te qenesishem ne zbutjen e klimes politike ne rajonin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Pakti i Supozuar

Me mprehtsin e nj dinaku s fundmi lideri socialist Rama e ka kuptuar formuln e art dhe m t suksesshme t ardhjes n pushtet, at t vetkonsumimit t kundrshtarit me an t erozionit t pashmangshm q t jep pushteti. I bindur se nse do t prdorte taktikn e sulmit dhe kundrshtimit flak pr flak t do lvizjeje t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.974Z

Pakti i rrezikshëm i Europës me Turqinë

Bashkimi Europian arriti atë që gati nuk e besonte më kush: Zgjidhjen për krizën e refugjatëve. Paktin me Turqinë, Angela Merkel e shihte si rrugëdaljen e fundit, por çmimi për këtë është i lartë, mendon Barbara Wesel. Ujdia me Ankaranë është sukses politik për Angela Merkelin.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.444Z

Retro/Histori: 30 shtator 1938 Pakti i Munihut

Pakti i Munihut ishte një marrëveshje që i lejonte Gjermanisë naziste aneksimin e rajonit Sudetenland në Çekosllovaki. Sudetenlandi përbëhej nga në zonë përgjatë kufijve çekë të banuar kryesisht me gjermanë etnikë. Pakti u negociua në një konferencë të mbajtur në Gjermani ndër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.760Z

Pakti i munguar i politikës

Robert Qafzezi Në dukje, politika shqiptare i ka punët “mirë”. Si kudo, edhe këtu te ne, përveç kontradiktave të interesave të grupeve politike për të marrë nga një pjesëz pushtet, ka edhe bashkëjetesa të ngrohta, që dashur pa dashur, takohen në piketat e miqve të përbashkët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama