Rezultate te kerkimit per termin: +Paktit

Total: 2476
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.848Z

Irlanda voton pro paktit fiskal

Megjithatë, “BBC” thekson se vazhdon numërimi i votave në shtetin e vetëm që vendosi të zhvillojë referendum për mbështetjen ose jo të paktit fiskal, i cili u kundërshtua brenda BE-së vetëm nga Britania e Madhe dhe Republika Çeke.Rezultatet paraprake tregojnë se afërsisht 60% e v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.851Z

Misteri i paktit PD-PS për krizën

Kur mbeten vetëm 3 ditë nga seanca e fundit e Kuvendit për këtë vit, paqartësia në Tiranë për një marrëveshje eventuale mes mazhorancës dhe opozitës është mbizotëruese. I vetmi zë optimist, por pa asgjë konkrete publike, është ai i Knut Flekenshtajnit, raporteri për Shqipëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.997Z

Ekspertët: Ndjekje penale negociatorëve te paktit detar

TIRANE- Anëtarët e ekipit negociator të palës shqiptare që nënshkruan marrëveshjen e përcaktimit të kufirit detar me Greqinë, jo vetëm nuk duhet të jenë më pjesë e administratës publike shqiptare, por duhet të kalojnë për ndjekje penale. Ky është apeli që bëjnë njëzëri figu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.944Z

Zemërthyeri, edhe Dr. Flori kundër paktit Rama-Meta (VIDEO)

Dr.Flori, një prej mbështetësve më të mëdhenj të Edi Ramës, me të cilin ka bërë dy këngë për fushatat e mëparshme të tij, zhgënjimin e bashkimit Rama-Meta e ka kthyer në një këngë, të titulluar “Zemërthyeri”. Këngëtari është shprehur se unë ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.728Z

Llalla nis hetimet për negociatorët e paktit detar me Greqinë

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur verifikimet në lidhje me paktin detar me Greqinë. Sipas A1Report, teksa ministri i Jashtëm kërkoi dy ditë më parë nga kryeprokurori Adriatik Llalla të hetonte marrëveshjen e detit të 2009 mes Shqipërisë dhe Greqisë, informacioni i detajuar ka mbër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:37.307Z

Irlanda i jep “ok” Paktit Fiskal të BE-së

Irlanda ka votuar me shumicë votash në mbështetje të Paktit Fiskal të Bashkimit Evropian, i cili synon të luftojë deficitin në Eurozonë. Sipas rezultateve përfundimtare të referendumit për të lejuar ose jo miratimin e paktit për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.226Z

Merkel: Rinegocimi i paktit fiskal, i pamundur

BERLIN - Një ditë pas fitores së presidentit të ri të Francës, Fransua Hollande, Gjermania hodhi poshtë idenë e kreut të ri të shtetit francez për një rinegocim të paktit fiskal. “Nuk është e mundur të rinegociojm&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama