Rezultate te kerkimit per termin: +Pala

Meta: total 1000 / total_found 16001 / time 0.007 / keyword[0] pala / docs[0] 16001 / hits[0] 21616 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Amerika ndan edhe 50 milionë dollarë për Kosovën

Qeveria e Kosovës u njoftua sot nga Bordi i Korporatës për Sfida të Mijëvjecarit, që udhëheqet nga Serketari i Shtetit Rex Tillerson, se kjo agjenci federale amerikane ka marrë vendimin për ndarjen e afër 50 milionë dollarë për programin Threshold në Kosovë. Lajmin e ka bërë të dit

Basha: Rama-Meta flasin si bashkëkryetarë të opozitës, ndanë qeverisjen e krimit
  • 2017-06-21

Basha: Rama-Meta flasin si bashkëkryetarë të opozitës, ndanë qeverisjen e krimit

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha mbylli sot fushatën në Qarkun e Lezhës, duke iu bërë thirrje qytetarëve që të votojnë për Nr 6., sepse kjo forcë politike ka një plan ekonomik të mbështetur nga ekspert e Merkelit.  Më tej në fjalën e tij Basha ka akuzuar kryeministrin Rama

Mori pjesë në stërvitjen në Gjermani, kthehet ekuipazhi i helikopterit Cougar
  • 2017-06-20

Mori pjesë në stërvitjen në Gjermani, kthehet ekuipazhi i helikopterit Cougar

Në ambientet e Forcës Ajrore në Farkë, u zhvillua sot ceremonia e kthimit të ekuipazhit të helikopterit Cougar të Forcës Ajrore, i cili ishte pjesë e stërvitjes shumëkombëshe Saber Junction 17 dhe Combined Resolve VIII, që u zhvillua në Gjermani nën drejtimin e Shteteve të Bashkuara

No Pic available
  • 2017-06-16

Veliaj: Pas projekteve të mëdha, nisim investimet në periferi

Pas përfundimit të investimeve të mëdha në Tiranë, kryebashkiaku Erion Veliaj tha sot se në dy vitet në vijim fokusi i punës së Bashkisë do të jetë përmirësimi i infrastrukturës në ish-komunat, të cilat me reformën e re territoriale janë pjesë e kryeqytetit. Duke bërë një bil

No Pic available
  • 2017-06-15

Kriza, Greqia rrezikon sërish të përplaset me kreditorët

Takimi i Ministrave të Financave të Eurozonës, që fillon pasdite në Luksemburg, konsiderohet vendimtar në përpjekjet e Greqisë për dalje nga kriza. Nga rezultati i këtij takimi varet nëse Athina do të përplaset sërish me kreditorët e vet dhe të rikthehet në një perspektivë të zym

No Pic available
  • 2017-06-15

Greqia rrezikon sërish të përplaset me kreditorët

Takimi i ministrave të financave të eurozonës, që fillon pasdite në Luksemburg, konsiderohet vendimtar në përpjekjet e Greqisë për dalje nga kriza. Nga rezultati i këtij takimi varet nëse Athina do të përplaset sërish me kreditorët e vet dhe të rikthehet në një perspektivë të zym

No Pic available
  • 2017-06-14

Nga Gjeorgjia (përmes Francës) në Haifarrugëtimi fantastik i De Biasit me Shqipërinë

Gjithçka do të niste më 14 dhjetor të 2011, kur pas shkarkimit të Josip Kuzhes, FSHF do të njoftonte arritjen e një marrëveshjeje 2-vjeçare me trajnerin italian, Gianni De Biasi, që kishte pranuar detyrën e trajnerit të Kombëtares Shqiptare. Detyrën e nisi me miqësoren kundër Gjeorgj