Rezultate te kerkimit per termin: +Palermo

Total: 2534
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.291Z

Palermo kërkon Cannavaron

Mbrojtësi i Juventusit dhe kombëtares italiane, Fabio Cannavaro, raportohet se është vënë në shënjestër nga Palermo. Sportsmediaset shkruan se agjentët e Cannavaros kanë marrë një ofertë nga Palermo për sezonin e ardhshëm. Presidenti i klubit, Maurizio Zamparini, ka nxjerrë në ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.208Z

Palermo thotë adios

Nga Express më 13 qershor 2011 në ora 14:04 Martin Palermo i tha lamtumirë stadiumit Bombonera të skuadrës së tij Boca Juniors të dielën, duke zhvilluar ndeshjen e tij të fundit në fushën, ku bëri emër si futbollist. 37 vjeçari Palermo u përshëndet nga tifozët, të cilët shpal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.930Z

Palermo konfirmon pensionimin

Nga Express më 08 prill 2011 në ora 17:41 Sulmuesi i Boca Juniorsit, Martin Palermo ka bërë të ditur se do të pensionohet nga futbolli pas ndeshjes së fundit në kampionatin Clausura më 19 qershor. 37 vjeçari ka shënuar nëntë gola në 15 ndeshje për gjigantin argjentinas këtë sez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.541Z

Milan barazon në Palermo

Ekipi i Milanit ka arritur që të barazoj rezultatin edhe pse ishte në disavantazh prej 2-0 në udhëtim të Palermo. Palermo kaloj në epërsi në minutën e fundit të pjesës së parë pas një realizmi nga penalltia nga Miccoli në minutat shtesë të pjesës së parë. Më të filluar pjesa e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.972Z

Kjaer, i lumtur në Palermo

Mbrojtësi i Palermos, Simon Kjaer, është i vetëdijshëm për interesimin nga Manchester United, por insiston se është i lumtur në klubin sicilian. Ylli i ri danez kërkohet nga Djajtë e Kuq dhe rivali i tyre lokal Manchester City, por ai insiston se është i përqendruar në Palermo. �

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.509Z

Palermo shokon Juventusin ne Torino

Juventusi i Del Nerit peson nje humbje shokuese ne fushen e vet ne Torino. Bardhezinjte u munden me rezultatin 1-3 nga Palermo ne ndeshjen e prapambetur te javes se katert te Serise A. Miqte kaluan shume shpejt ne avantazh. 2 minuta nga starti i takimit nje kundersulm i sicilianeve perfun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.516Z

Palermo e arabëve

Pas Anglisë, miliarderët arabë synojnë të zënë rrënjë edhe në Itali. Palermo mund të bëhet ekipi i parë nga Serie A që do të bjerë në duar të sipërmarrësve arabë. Ata fillimisht kanë bërë gati 200 milionë euro për t’i investuar në përforcime dhe në ndërtimin e stad

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama