Rezultate te kerkimit per termin: +Palermos

Meta: total 1000 / total_found 1837 / time 0.001 / keyword[0] palermos / docs[0] 1837 / hits[0] 2448 /
No Pic available
  • 2017-06-14

Nga Gjeorgjia (përmes Francës) në Haifarrugëtimi fantastik i De Biasit me Shqipërinë

Gjithçka do të niste më 14 dhjetor të 2011, kur pas shkarkimit të Josip Kuzhes, FSHF do të njoftonte arritjen e një marrëveshjeje 2-vjeçare me trajnerin italian, Gianni De Biasi, që kishte pranuar detyrën e trajnerit të Kombëtares Shqiptare. Detyrën e nisi me miqësoren kundër Gjeorgj

No Pic available
  • 2017-06-12

Zgjedhjet lokale në Itali, humbje e thellë e Lëvizjes 5 yje

Janë zhvilluar këtë fundjavë në Itali zgjedhjet lokale në 1004 komuna. Rreth 9 milionë italianë janë thirrur në votime për zgjedhjen e kryetarëve të bashkisë në 25 kryeqëndra rajonesh e provincash. Lëvizja 5 yje ka shënuar një humbje të thellë duke mos fituar në asnjë nga qyte

No Pic available
  • 2017-06-07

Të kurosh dhjetëra sëmundje pa pirë asnjë ilaç, mjeku italian që shëron trupin përmes energjisë së brendshme të njeriut

Danilo Zichichi është një mjek i ri në moshë por shumë premtues në fushën e tij. Ai vjen nga Italia dhe ka vendosur të punoj e të jetoj  në Shqipëri bashkë me djalin dhe gruan e tij shqiptare. I diplomuar në një fushë jo shumë të njohur në Shqipëri (ribalancimi energjik i quajt

No Pic available
  • 2017-06-06

Scorpion fish trafik emigrantësh e terroristësh nga Tunizia në Itali

Policia financiare e Palermos në bashkëpunim me Drejtorinë e Përgjithshme Antimafia e Antiterrorizmit si dhe me Policinë e Marsalas ka ekzekutuar në orët e para gjatë orëve të fundit operacionin SCORPION FISH. U  shkatërrua një organizate kriminale e cila operonte mes Italisë e Tun

No Pic available
  • 2017-05-29

Trazirat me Italinë, Palermo përjashton 70 tifozë shqiptarë për 5 vite

Kuestura e Palermos mori vendimin për të përjashtuar 70 tifozë shqiptarë nga të gjitha manifestimet sportive, për shkak të trazirave që shkaktuan në ndeshjen kualifikuese të Botërorit 2018, mes Italisë dhe Shqipërisë. Penaliteti, të cilin në vendin e Apenineve e quajnë me akronimin

No Pic available
  • 2017-05-26

Italia u ndalon për 5 vjet hyrjen në stadiume 70 tifozëve të Illyrian Elite

Policia e Palermos në bashkëpunim me policinë shkencore, pasi ka shqyrtuar materialin e video mbikqyrjes në stadiumin Renzo Varbera ka marrë sot vendimin ndaj 70 tifozave shqiptarë të akuzuar për hedhjen e flakadanëve e shashkave gjatë zhvillimit të ndeshjes Itali-Shqipëri më 24 mars 20

25 vjet më pas, flet shoferi i Falcone-s që i mbijetoi atentatit mafioz
  • 2017-05-23

25 vjet më pas, flet shoferi i Falcone-s që i mbijetoi atentatit mafioz

Giuseppe Costanza, sot 70 vjeç, rrëfen të panjohurat e pasdites së 23 majit 1992, kur në Palermo ekzekutohet dhe masakrohet gjykatësi që i kishte shpallur luftë Mafies në Itali Në orën 17:56 minuta e 32 sekonda të së shtunës së 23 majit 1992, një gropë e madhe është hapur mbi auto