Rezultate te kerkimit per termin: +Palestin

Total: 693
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.855Z

Nikoliq viziton Izraelin dhe Palestinën

Kryetari i Serbisë Tomislav Nikoliq nesër shkon për vizitë zyrtare në Izrael. Pas kësaj vizite ai do të shkojë edhe në Palestinë, njoftojnë medie të Beogradit.Në Izrael Nikoliq takohet me kryetarin Shimon Peres, kryeministrin Bejna

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.355Z

Gjigandi i kërkimit Google njeh Palestinën

Gjigandi i kërkimit Google ka ndryshuar emërtimin e faqes së tij kryesore në edicionin palestinez nga territoret palestineze në Palestinë. Ndryshimi i futur që në 1 maj, tregon se faqja google.ps tashmë shfaq fjalën Palestinë në gjuhën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.641Z

Rihanna përkrah hapur Palestinën

Në një postim në rrjetin social Twitter Rihanna përkrah hapur Palestinën. “Free Palestine” ka shkruar Rihanna në profilin e saj, por disa minuta më vonë e ka fshirë postimin, ndërsa nuk dihen arsyet. Edhe pse e fshiu mesazhin, kjo nu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.779Z

Messi "bashkon" Palestinën me Izraelin

Lionel Messi ka treguar me një vepër të tij misionin paqësor që ka. Lojtari më i mirë në botë i ka lënë anash të gjitha duke bindur një palestinez me një izraelit për të bërë një foto së bashku. Me m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.403Z

Izraeli pezullon bisedimet e paqes me Palestinën

IZRAEL- Izraeli ka pezulluar bisedimet për paqe me Palestinën si kundërpërgjigje ndaj marrëveshjes së pajtimit midis fraksioneve kryesore palestineze Fatahu dhe Hamasi. Vendimi u ndërmor pasi kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu zhvilloi një takim të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.686Z

Suedia thyen akullin, e njeh shtetin e Palestinës

Qeveria e re suedeze do ta pranojë shtetin e Palestinës dhe kështu do të bëhet shteti i parë i madh evropiane që vendos për një hap të tillë, ka paralajmëruar kryeministri Stefan Leven. Asambleja e Përgjithshme e OKB-së, de fakt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.478Z

UNESCO njeh Palestinën, SHBA ndal fondet

Është pranuar me shumicë votash si shtet anëtar i UNESCO Palestina, Izraeli vendos të përshpejtojë ndërtimin e kolonive në territoret palestineze.OKB- Konferenca e përgjithshme e UNESCO-s ka votuar me shumicë pranimin e Palestinës si shtet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama