Rezultate te kerkimit per termin: +Pallatet

Total: 2695
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.190Z

Kashar pallatet pa uje

Ne shtepite e qindra banoreve qe jetojne ne pallatet e Kasharit uji mungon prej disa muajsh. Banoret e ketij pallati edhe pse kane kontrate me ujesjellesin prej disa muajsh nuk furnizohen me uje te pijshem. Emineja eshte nje grua pensioniste. Ajo ka punuar 15 vjet ne Greqi dhe me parat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.189Z

Pallatet e rrezikshme, plasariten pas ndërtimit

Elbasan – Në qytetin e Elbasanit, së fundmi ka filluar ndërtimi i shumë pallateve të reja në zona të ndryshme. Por firmat e ndërtimit nuk i ndërtojnë ato sipas gjithë parametrave të sigurisë. Këtë fakt e tregojnë plasaritjet nëpër mure në një pallat që nuk ka shumë kohë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.468Z

Pallatet tek Diga, Apeli Administrativ rrëzon Veliajn

Gjykata e Apelit Administrativ ka urdhëruar pezullimin e bllokimit të punimeve për ndërtimin e pallateve shumëkatëshe të shumëpërfolur tek diga e Liqenit Artificial, duke lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë që i jepte të drejtë kompanisë së ndërtimin Gener 2.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.341Z

Pallatet rrezik vdekje

Dy zjarre që shpërthyen mbrëmjen e së dielës në kryeqytet rizgjojnë edhe një herë tjetër shqetësimin e banorëve të pallateve të ndërtuara në vitet e fundit, për mungesen e shkallëve të emergjences apo edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.723Z

Akti normativ per pallatet

Akti normativ per pallatet E hene 25 Shkurt 2013 1638 Akti normativ per pallatet 253 pallate ne Tirane te cilat kane shkelje te rregullave te lejeve te ndertimit do te perfitojne nga akti normativ i nxjerre se fundmi nga qeveria nderkohe qe nuk dihet numri i sakte i perfituesve ne te gjithe Shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.715Z

Anri Sala, pallatet e Tiranës në Nju Jork

A do të kishte vlerë nëse do të mund të pikturoheshin të gjitha sot? Kryeministri Edi Rama shfaqet në një foto shkëputur nga një video e realizuar prej Anri Salës në vitin 2003, teksa ka hedhur vështrimin tej në Tiranën që po ndryshonte përmes ngjyrash, e sillte në mendje këtë f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.080Z

Pallatet e pahipotekuara, ndërtuesit zbardhin draftligjin

SHKRUAN: Sabina Veizaj 05-08-2011 14:03Kreu i Shoqatës Kombëtare të Ndërtuesve, Maksim Muci, dhe zv.kryetari i kësaj shoqate, Avenir Kika, zbardhin për gazetën “MAPO” detajet e draft-ligjit për të zgjidhur ngërçin e tregut të ndërtimit. Sipas tyre, të ndodhur përballë një situ

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama