Rezultate te kerkimit per termin: +Pallati +Kongreseve

Meta: total 394 / total_found 394 / time 0.025 / keyword[0] pallati / docs[0] 9092 / hits[0] 12986 / keyword[1] kongreseve / docs[1] 3454 / hits[1] 4707 /
Si i futi në grackë dhe u mori 500 mijë euro biznesmenëve miku i Edi Ramës dhe Gregorit (Detaje)
  • 2019-04-02

Si i futi në grackë dhe u mori 500 mijë euro biznesmenëve miku i Edi Ramës dhe Gregorit (Detaje)

Klodian Ciruna, një person që herë hiqej si prokuror herë si gjyqtar dhe me dike tjetër prezantohej si djali i kryeministrit, dhe herë si vetë kryeministri Edi Rama, është marrë i pandehur nga prokuroria e Tiranës, për akuzën e Mashtrimit me shumë se një herë dhe në ditët në viji

No Pic available
  • 2019-03-24

Përllogaritja/ Ja sa qytetarë ishin në shesh tek hapja e fushatës së Partisë Socialiste!

Ditën e djeshme njëherësh me punimet e Kongresit, Partia Socialiste u angazhua edhe në sigurimin e një pjesëmarrje masive në takimin për BashkinëQëDuam, që këtë herë përkonte me rikonfirmimin e kryebashkiakut Erion Veliaj si kandidat për një mandat të dytë në Tiranë. Numri i pje

Mblidhet Kuvendi i PD-së, Basha: Mirënjohje studentëve!
  • 2018-12-15

Mblidhet Kuvendi i PD-së, Basha: Mirënjohje studentëve!

Nis Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike tek ish-Pallati i Kongreseve. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shprehur mirënjohje për studentët që u ngritën në protestë kundër vendimeve të qeverisë në lidhje me arsimin e lartë. “Mirënjohje për qytetarët që protestojn

Vetting-u do të kthehet te Pallati i Kongreseve
  • 2018-11-05

Vetting-u do të kthehet te Pallati i Kongreseve

Një muaj e gjysmë pasi Vetting-u u kthye në shtëpi, do të shkojë sërish te Pallati i Kongreseve. Seancat dëgjimore do të zhvillohen sërish te Pallati i Kongreseve dhe jo te ndërtesa e Lidhjes së Shkrimtarëve. Shkak i kthimit pas janë ambientet e pamjaftueshme, sallat e vogla dhe fakt

No Pic available
  • 2018-09-14

Nis Edicioni i 13-të i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit për të Drejtat e Njeriut

Edicioni I 13-të I Festivalit Ndërkombëtar të Filmit për të Drejtat e Njeriut hap siparin të hënën më 17 shtator, për të vijuar përgjatë 5 ditëve të fokusuara tek kinemaja e angazhuar. Në ambientet e Shkollës së Filmit Marubi, personazhe të ndryshëm nga bota e kinemasë do të

TK, Kumbaro: Bashkëpunim me qeverinë e Bashkinë për një ndërtesë dinjitoze!
  • 2018-02-17

TK, Kumbaro: Bashkëpunim me qeverinë e Bashkinë për një ndërtesë dinjitoze!

Ndërtimi i godinës së re të Teatrit Kombëtar do të bëhet në bashkëpunim me qeverinë shqiptare, Ministrinë së Kulturës dhe Bashkinë Tiranë. Kështu deklaroi ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro nga Pallati i Kongreseve, në Koncertin që hapi Vitin Kulturor Austri Shqipëri 2018 Vien

Arjola Shehu dhe Ardit Gjebrea janë kushërinj
  • 2017-12-14

Arjola Shehu dhe Ardit Gjebrea janë kushërinj

Kur Ardit Gjebrea prezantoi bashkëprezantueset e tij të Këngës Magjike, në rubrikën Ka një mesazh për ty, në E diela shqiptare, për dy moderatoret e reja të Tv Klan, Arjola Shehu dhe Nevina Shtylla u sajua një lojë. Dy nënat e tyre ishin të ftuara për tu vendosur kushteve vaj