Rezultate te kerkimit per termin: +Pallati

Total: 9198
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.095Z

Vlore, pallati i rrezikuar

Tragjedia qe ndodhi ne Gjirokaster nuk ishte thjeshte nje aksident i vecuar. Ngjarje te ngjashme rrezikojne te ndodhin ne shume qytete, ku alarmet jane dhene prej kohesh. Banoret e pallateve jetojne me friken se nje dite catia do t’i zere nen vete dhe nese shpetojne te gjalle do te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.439Z

Të hapet Pallati i Brigadave

Oliverta LilaI përdorur si rezidencë presidenciale, Pallati i Brigadave fsheh në brendësinë e tij një kompleks arkitekturor dhe historik të rëndësishëm. Arbër Kadia, drejtor i Drejtorisë Rajonale të Kulturës Kombëtare në Tiranë dhe studiuesi Valter Gjoni shprehet se hapja për turis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.504Z

"Pallati 176" dhe pallati "N"

Pallatin "176" e njohin të gjithë shqiptarët në Shqipëri e jashtë Shqipërisë. "Është një histori e vërtetë suksesi", do të shprehej për komedinë e njohur mecenatja e historisë dhe e arteve të bukura, Kryetarja jonë e Parlamentit, sikur kjo histori të mos ishte përzier pak si shu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.799Z

Pallati i rrezikuar, ndërhyjnë Emergjencat

Situata I pyetur për rrezikun e shembjes së një pallati në zonën e kopshtit botanik në Tiranë, pas gërmimeve të bëra nga një firmë ndërtimi, ngjitur me pallatin, kryebashkiaku Veliaj tha se është një problem që po menaxhohet nga Emergjenca Civile dhe prefekti. Në fakt, e gjithë zo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.267Z

Lezhe, pallati ne shembje

Bashkia e Lezhes ka vendosur te largoje banoret e nje pallati te vjeter qe rrezikon te shembet. Behet fjale per nje godine pothuajse te rrenuar dhe te rrezikshme per t’u banuar. Pjesa me e madhe e banoreve te kesaj ndertese jane qIramarres cka do te thote se nuk perfitojne nga pris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.508Z

Durrës, dy vëllezër kërcënojnë të hidhen nga pallati 

Një ngjarje e rëndë po ndodh në Durrës, ku dy vëllezër kërcënojnë se do hidhen nga pallati. Episodi është regjistruar në lagjen nr.11 të qytetit bregdetar. Ndërkohë, nga hetimet e para të policisë mësohet se shkak është bërë kthimi i banesave të tyre tek ish-pronarët. Ata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.094Z

OKB evakuohet Pallati i Qelqte

Pallati i Kombeve të Bashkuara është evakuuar për shkak të një ere të dyshimtë. Lajmin e kanë bërë të ditur burime nga Pallati i Qelqtë. Masa e marrë, ka saktësuar Farhan Haq, ka natyrë parandaluese.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama