Rezultate te kerkimit per termin: +Paluajtshme

Meta: total 1000 / total_found 7920 / time 0.004 / keyword[0] paluajtshme / docs[0] 7920 / hits[0] 21019 /
Iu sekuestruan pronat, flet Arben Ndoka: Nuk e di ku janë?!
  • 2019-04-11

Iu sekuestruan pronat, flet Arben Ndoka: Nuk e di ku janë?!

Ish-deputeti i Partisë Socialiste ka reaguar pas vendimit të Prokurorisë për Krime të Rënda për ti sekuestruar pasuri të paluajtshme. Në Facebook, Arben Ndoka shkruan se ai nuk e di se ku janë këto prona, dhe se ai vetë nuk ka asnjë metër katror tokë. Nuk e di ku janë këto prona që

No Pic available
  • 2019-04-06

Shitet fshati për 150 mijë euro. Ja si Spanja po lufton depopullimin e fshatrave

Spanja e zbrazur, Spanja e shkatërruar Me thirrjen e España vaciada, España arruinada, të dielën më 31 mars, dhjetëra mijëra njerëz demonstruan në Madrid për të kërkuar një zgjidhje urgjente për shpopullimin e vendit. Protesta – thanë të pranishmit – rrjedh nga gjendja

No Pic available
  • 2019-04-04

Si ra ARMO në duart e Vladimir Putin? Ish-agjenti i FBI: Rusia po synon edhe

Veç medias dhe rrjeteve sociale, një tjetër mënyrë që Rusia por dhe vende të tjera përdorin për të ndikuar e për të rritur influencën e tyre janë investimet. Sipas një studimi të Fondacionit Jamestoun, mjetet që Rusia përdor përfshijnë kapjen e sektorëve të rëndësishëm të e

Pastrim parash, Krimet e Rënda rrëzojnë ankimimin e Adriatik Llallës
  • 2019-04-01

Pastrim parash, Krimet e Rënda rrëzojnë ankimimin e Adriatik Llallës

Gjykata për Krimet e Rënda ka rrëzuar animimin e ish-kryeprokurorit Adriatik Llala kundër zgjatjes me 3 muaj të afatit të hetimeve. Llala me anë të një kërkese të regjistruar në datë 25 mars në Gjykatë, kërkoi mbylljen e hetimit duke e konsideruar të padrejtë vendimin, por është

Akuzat për pastrim parash, zgjaten me tre muaj hetimet për Llallën
  • 2019-03-27

Akuzat për pastrim parash, zgjaten me tre muaj hetimet për Llallën

Zgjaten me tre muaj hetimet në ngarkim të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla. Është ky vendimi i marrë ditën e sotme nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, teksa Llalla po hetohet për veprën penale të Pastrimit të parave dhe fshehje pasurie. Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Par

Çmimet e apartamenteve në Tiranë, më të shtrenjtat në rajon!
  • 2019-03-18

Çmimet e apartamenteve në Tiranë, më të shtrenjtat në rajon!

Apartamentet luksoze në zonat qendrore në Tiranë po kapin majat, teksa një sërë projektesh luksoze janë në ndërtim. Çmimet po rriten me shpejtësi dhe po arrijnë nivelin e 4,000 euro për metër katror, në projektin e ri që po ndërtohet pranë Presidencës, duke arritur nivelin më të

Pasuri të pajustifikuara, Gjykata urdhër Prokurorisë të hetojë deputetin e PS
  • 2019-03-13

Pasuri të pajustifikuara, Gjykata urdhër Prokurorisë të hetojë deputetin e PS

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati, i cili është denoncuar nga Partia Demokratike në vitin 2018 për të paktën 7 pasuri të deklaruar të cilat nuk i justifikon dot, do të duhet të përgjigjet para drejtësisë për to. Pasi Prokuroria e Përgjithshme kishte vendosur të mos niste