Rezultate te kerkimit per termin: +Pamjet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.657Z

Pamjet e Shqipes

Të enjten, nga ora 19, në Galerinë e Ministrisë së Kulturës - kompleksi ‘Qafa’, në Prishtinë, hapet ekspozita e autores Shqipe Mehmeti. Parathënien me rastin e kësaj ekspozite e ka shkruar kritiku i artit, Emil Aleksiev. Sipas tij, në punimet e Mehmetit ri-ballafaqohemi me fsheh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.402Z

FOTOT/ Pamjet spektakolare të Divjakës!

Këto foto tregojnë pamjet spektakolare të perëndimit të diellit në Divjakë. Fotot janë postuar nga deputeti i zonës, Erjon Braçe, i cili është mjaft aktiv dhe prezent në zonën e tij, e cila është rigjallëruar dhe ka shtuar turistët, sidomos të huajt.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.519Z

FOTOT/ Pamjet befasuese të tribuve drejt zhdukjes

Fotografi britanik, Jimmy Nelson, vendosi që të realizojë një projekt ambicioz. Qëllimi ishte që të vizitoheshin 29 tribu indigjene, që janë drejt zhdukjes. Jo më kot seria e fotove mban titullin Përpara se të ikin.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.912Z

FOTOT/ Pamjet sensacionale të Zelandës së Re

Këto pamje mahnitëse janë shkrepur në Zelandën e Re nga fotografja Rach Steëart. Ajo ka sjellë disa prej vendeve më të bukura të Zelandës. Fotografja ka 100 mijë ndjekës në Instagram. Ajo shpreson se fotot e saj do të frymëzojnë njerëzit të vlerësojnë dhe duan natyrën.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.067Z

VIDEO/ Pamjet pas sulmit tragjik në Kaliforni

KUJDES: PAMJE SHQETESUESE Reth 15 persona dyshohet të kenë humbur jetën pas sulmit në San Bernardino. Policia ka rrethuar zonën dhe është vënë në ndjekje të sulmuesve që mendohet të kenë qenë tre, dy prej të cilëve i ka vrarë. Këto janë pamjet menjëherë pas sulmit ku policia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.799Z

FOTOT/ Pamjet e horrorit të një tajfuni apokaliptik

Pamjet e pasojave të tajfunit apokaliptik Haiyan kanë tronditur botën. Stuhia e kategorisë pesë, një nga më të fuqishmet që ka goditur planetin, ka lënë mbi 10 mijë të vdekur në Filipine. Një dëshmitar tha se dy nga pesë trupa që shihte në rrugë ishin trupa fëmijësh. Skenat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.874Z

FOTOT/ Pamjet spektakolare të qyteteve mbi re

Në kohët moderne qytetet përveçse po zgjerohen, por bëjnë edhe më lartë. Një shembull është Dubai me qiellgërvishtësit e shumtë. Por jantë shumtë qytetet që me ndërtesat e tyre të larta të japin përshtypjen sikur janë mbi re. Më poshtë sjellim disa prej tyre. 1.San Franci

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama