Rezultate te kerkimit per termin: +Pano +Vila

Meta: total 19 / total_found 19 / time 0.000 / keyword[0] pano / docs[0] 955 / hits[0] 2092 / keyword[1] vila / docs[1] 4980 / hits[1] 7062 /
No Pic available
  • 2016-11-27

INTERVISTA/ Supermbrojtësi Teodor Vaso rrëfen jetën e tij sportive

Intervistë në 75-vjetorin e ditëlindjes të ish-supermbrojtësit, Teodor Vaso E ka nisur karrierën sportive si boksier dhe volejbollist, më pas i hyn futbollit me shkollat e mesme nën trajnimin e Osman Caslli. Zbulohet si talent në futboll, nga Zini Gjinali, ku edhe përfundimisht Teodor Vaso

Transkripti i plotë/ Donald Lu: Receta e SHBA-së për të shpëtuar nga politikanët dhe gjyqtarët e korruptuar
  • 2015-12-16

Transkripti i plotë/ Donald Lu: Receta e SHBA-së për të shpëtuar nga politikanët dhe gjyqtarët e korruptuar

Transkripti i bisedës në Facebook të ambasadorit Donald Lu Përshëndetje të gjithëve! Unë jam Don dhe jam i kënaqur që së bashku do të bisedojmë mbi korrupsionin. Ju mund të mos e besoni, por unë kam shumë shpresë se gjërat po ndryshojnë në lidhje me korrupsionin në Shqipëri

Kush ishte AbedinPasha Dino e Dinot e tjerë
  • 2014-10-21

Kush ishte AbedinPasha Dino e Dinot e tjerë

Abedin Pasha Dino u lind në Prevezë në 5 Prill të vitit 1843. E ëma e tij ishte Salihaja, bijë e familjes së njohur të Çaparenjve të Luaratit e Margëliçit (Margaritit), kurse i ati, Ahmet Dino, i biri i Zejnel-Abedinit, nga Lopësi

Niko Stylos sjell imazhin e panjohurtë Abedin Dinos në Tiranë
  • 2014-10-19

Niko Stylos sjell imazhin e panjohurtë Abedin Dinos në Tiranë

Monografia e re, kontribut i jashtëzakonshëm për njohjen e gjithanshme të njërit prej personaliteteve më të shquar të Rilindjes Kombëtare Shqiptare.Më 15 nëntor, në Muzeun Historik Kombëtar në Tiranë, do bëhet prezantimi

No Pic available
  • 2013-01-20

LUSHNJA E KONGRESIT, MREKULLIA E DOKUMENTIT DHE E KUJTESËS NJERËZORE...

20-01-2013 / Nga Visar Zhiti Pavarësia e Shqipërisë dhe shpallja e shtetit modern shqiptar u futën në shekullin e dytë të jetës së tyre. Pas kremtimeve të 100 vjetorit kudo, që kulmuan në Vlorë, ku u mblodhën me mijëra

Andi Lila do nje fitore per te kenaqur tifozet
  • 2011-08-09

Andi Lila do nje fitore per te kenaqur tifozet

Trajneri Josip Kuzhe e ka përshirë edhe mbrojtësin Andi Lila në për miqësoren kundër Malit të Zi. Mbrojtësi që pak nga pak po i bën vetes një vend të sigurt në formacionin titullar, nuk harron të shfaqet ambicioz edhe n

No Pic available
  • 2011-07-02

Emiljano Vila firmos për PAS Janinën

Emiljano Vila mund të konsiderohet zyrtarisht një lojtar i PAS Janinës. Mesfushori durrsak në pronësi të Dinamos së Zagrebit, iu nënshtrua me sukses kontrollit mjekësor. Lajmin e raportoi faqja greke ionninatoday.gr, uebsajt me qendër në Janinë. Bashkë me Vilën (24 vjeç) do të nënsh