Rezultate te kerkimit per termin: +Panairi

Meta: total 1000 / total_found 2289 / time 0.001 / keyword[0] panairi / docs[0] 2289 / hits[0] 4406 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

No Pic available
  • 2017-06-20

Panairi në bjeshkë, promovohet djathi i dhisë, produkt me markë cilësie

Panairi i dhisë në bjeshkët e Krumës në Has mblodhi me qindra vizitorë dhe dashamirës të ushqimeve bio, ndërsa u promovua djathi i dhisë, një produkt i regjistruar me markën e cilësisë. Autoritetet premtuan mbështetje për fermerët që mbarështojnë dhinë në këtë zonë, për shk

Panairi i dhisë së Hasit, Kodheli: Mbështesim nismën që rrit aktivitetin ekonomik
  • 2017-06-19

Panairi i dhisë së Hasit, Kodheli: Mbështesim nismën që rrit aktivitetin ekonomik

Kryesuesja e listës së kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste për qarkun e Kukësit znj. Mimi Kodheli mori pjesë në Panairin e dhisë së Hasit, që u zhvillua në bjeshkët e kësaj krahine. Panairi u organizua nga Agjencia e Zhvillimit të Zonave Malore dhe bashkia e Hasit në ku

No Pic available
  • 2017-06-12

Besnik Mustafaj është shpallur autori i vitit në Kosovë

Beti Njuma përkthyesja më e mirë me Gjyzlyket e arta të Giorgio Bassanit Besnik Mustafaj është shpallur autori i vitit, në edicionin e 19-të të Panairit të Librit që u mbajt në Kosovë. Shoqata e Botuesve e vlerësoi atë me këtë cmim për librin Endrra e doktorit botimet Toena. Gazeta

No Pic available
  • 2017-05-24

Elbasan, panairi i kulinarisë promovon gatimet e zonës

Në Elbasan u zhvillua panairi i kulinarisë ku shefat dhe nxënësit e kuzhinës promovuan gatimet e shijshme dhe produktet e shëndetshme të zonës. Panairi përbën hapin e parë për krijimin e një tradite në promovimin e kuzhinës së pasur të Elbasanit. Në panair, nuk munguan as prodhimet

No Pic available
  • 2017-05-21

Panairi i agrobiznesit, ekspozohen produktet bio të zonës

Në Lushnje panairi i agrobiznesit ka mbledhur shumë vizitorë që kanë shijuar produktet bio të zonës së Myzeqesë. Ministrja e Zhvillimit Urban, Eglantina Gjermeni, kërkoi më shumë punë për të promovuar prodhimin vendas të Zonës së Myzeqesë. Lushnja ka mbajtur në qendër të qyteti

No Pic available
  • 2017-05-21

Gjirokastra turistike, promovohet përmes aktiviteteve qyteti i gurtë

Në Gjirokastër, çelja e sezonit turistik është shoqëruar me një sërë aktivitetesh kulturore. Të rinjtë e ardhur nga zona të ndryshme të qytetit të gurtë, promovuan gatimet tradicionale dhe produktet artizanale. Ndërtesat karateristike, janë një tjetër tërheqje për vizitorët. Gj