Rezultate te kerkimit per termin: +Panariti

Meta: total 1000 / total_found 3296 / time 0.001 / keyword[0] panariti / docs[0] 3296 / hits[0] 8619 /
Spitale, koncesione, ndërtime, energji, telefoni, bankë, treg ushqimora nuk mjaftojnë këto që të quhesh oligark?!
  • 2019-04-08

Spitale, koncesione, ndërtime, energji, telefoni, bankë, treg ushqimora nuk mjaftojnë këto që të quhesh oligark?!

Në pjesën e parë të shkrimit të Gazetës Shqip, ne u përpoqëm të sqaronim opinionin publik se në vendin tonë prej disa vitesh është një oligark i sektorit të shëndetësisë. Ai quhet Klodian Allajbeu, 41 vjeç dhe sot qarkullon dhjetra milionë euro në vit nga xhirot e 5 spitaleve,

Parlamenti i ligjshëm pa opozitën, deputeti i LSI: Të ligjshëm ishin edhe Stalini, Enveri dhe Hitleri
  • 2019-02-18

Parlamenti i ligjshëm pa opozitën, deputeti i LSI: Të ligjshëm ishin edhe Stalini, Enveri dhe Hitleri

Deputeti i LSI-së Edmond Panariti i është përgjigjur mazhorancës, pas deklaratave të kësaj fundit se parlamenti është i ligjshëm edhe pa opozitën. Sipas Panaritit, të ligjshëm ishin edhe Stalini, Enveri dhe Hitleri, të cilët shtypën, vranë dhe prenë. Parlamenti është i ligjshëm

Buxheti 2018 në Kuvend, opozita sërish bojkot
  • 2018-09-06

Buxheti 2018 në Kuvend, opozita sërish bojkot

Kuvendi ka nisur seancën plenare e radhës, ku në rend dite është pr/ligji për Buxhetin e vitit 2018, por ashtu si në seancën e parë të këtij sesioni parlamentar opozita ka bojkotuar pjesëmarrjen. Prezente në sallën e Kuvendit është vetëm maxhoranca, kjo pasi opozita njoftoi një di

Mjerë Lulzimi-Monës, Balla nxjerr videon: Panariti i ndryshoi votën Bitrit
  • 2018-07-09

Mjerë Lulzimi-Monës, Balla nxjerr videon: Panariti i ndryshoi votën Bitrit

Kuvendi rrëzoi sot kërkesën e PD dhe LSI për të ripërsëritur votimin për ligjin që i hap rrugën shembjes së Teatrit Kombëtar. Dy grupet parlamentare të opozitës e hartuan kërkesën duke pretenduar për manipulim dhe vjedhje votash. Në fakt gjithçka lidhet me votimin e deputetit Robe

Balla e akuzoi për kartën e votimit, Panariti: Spekulim mjeran!
  • 2018-07-09

Balla e akuzoi për kartën e votimit, Panariti: Spekulim mjeran!

Pas lajmit se kartën e votimit të deputetit Robert Bitri, gjatë votimit të ligjit për Teatrin të enjten e shkuar në Kuvend, e kishin ndërruar dy deputetë të LSI-së, Edmond Panariti ka reeguar menjëherë. Deputeti Panariti e quan mashtrim dhe spekulim të pabesueshëm, faktin që i përme

LSI kundër Bashës? Luan Rama i kërkon Ruçit të lirojë foltoren
  • 2018-06-21

LSI kundër Bashës? Luan Rama i kërkon Ruçit të lirojë foltoren

Deputetët e LSI herë pas here po tregojnë edhe me deklarata edhe me veprime që nuk janë në sintoni me Partinë Demokratike, madje as me kryetaren Kryemadhi apo numrin një të grupit parlamentar, Vasili. Fillimisht këtë të enjte shenja luhatjeje dha Luan Rama. Ndërsa foltorja ishte e bllok

Çelja e negociatave, Bushati: Nuk do të jetë një proces i lehtë
  • 2018-05-08

Çelja e negociatave, Bushati: Nuk do të jetë një proces i lehtë

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka deklaruar se rruga e Shqipërisë drejt marrjes së çeljes së negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Europian, nuk do të jetë një proces i lehtë. Bushati theksoi në progres-raport do të vlerësohet procesi i Vettingut. Do nisim një kapitull të r