Rezultate te kerkimit per termin: +Pandeli +Majko

Meta: total 1000 / total_found 4061 / time 0.003 / keyword[0] pandeli / docs[0] 5544 / hits[0] 7704 / keyword[1] majko / docs[1] 5138 / hits[1] 12374 /
Po turpërojmë veten! Ruçi, Majko si, ish-ministri del hapur kundër Ramës
  • 2019-04-03

Po turpërojmë veten! Ruçi, Majko si, ish-ministri del hapur kundër Ramës

Dialog për të zgjidhur krizën! Ishte kjo kryefjala në fjalimin e ish-ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati ditën e sotme në Parlament, në një kohë që ish-opozita protestonte jashtë duke u konfrontuar me policinë. Por për çudi, ndryshe nga gjithë të tjerët në PS, Bushati ishte obje

Majko rrëfen telefonatën pak para sulmit të NATO-s ndaj Serbisë
  • 2019-03-24

Majko rrëfen telefonatën pak para sulmit të NATO-s ndaj Serbisë

Ish-kryeministri shqiptar në kohën e luftës së Kosovës, Pandeli Majko ka kujtuar 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s në ish-Jugosllavi. Siç thotë Majko në një status në “Facebook”, për të ishte veç një telefonatë me shprehejn “It is done”. Postimi i plotë S

No Pic available
  • 2019-03-18

Hapen zyrat e reja për aplikimet për ID në Njësitë 5, trefishohen kapacitetet

Qytetarët e Njësisë 5 në kryeqytet nuk do të duhet të presin në radhë për tu pajisur me letërnjoftimet e reja. Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim me Ministrinë e Brendshme dhe kompaninë ALEAT, hapën zyrat e reja për aplikimin për mjetet biometrike të identifikimit edhe në këtë n

Lajm i madh për Diasporën, Majko: I duam në Parlament, po shikojmë Kushtetutën!
  • 2019-03-10

Lajm i madh për Diasporën, Majko: I duam në Parlament, po shikojmë Kushtetutën!

Pandeli Majko, Ministri i shtetit për Diasporën ka qenë i ftuar në rubrikën Diaspora, që transmetohet çdo të shtunë në orën 20:00 në kanalin e Top Channel në Youtube. Majko ka folur në lidhje me Samitin e dytë të Diasporës, dhe çështjeve që u diskutuan në këtë samit. I pyetur

Samiti i Diasporës/ Shpërthen tenori i njohur: Sështë dasma e djalit të Ramës
  • 2019-03-02

Samiti i Diasporës/ Shpërthen tenori i njohur: Sështë dasma e djalit të Ramës

Ditën e djeshme në Tiranë nisi Samiti i II i Diasporës, organizuar nga qeveria shqiptare, ku marrin pjesë dhjetëra personalitete të njohura që kanë ngritur lartë imazhin e Shqipërisë në vende të ndryshme të botës. Por dhjetëra të ftuar të tjerë të ministrit të Diasporës, Pande

Samiti i dytë i Diasporës, dështon takimi mes Ramës dhe Bashës
  • 2019-03-01

Samiti i dytë i Diasporës, dështon takimi mes Ramës dhe Bashës

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, gjatë ceremonisë së mikpritjes së pjesëmarrësve në Pallatin e Kongreseve, u shpreh se nesër në Samitin e Diasporës do të diskutohet për shumë çështje që kanë lidhje me shqiptarinë. Majko iu drejtua pjesëmarrësve dhe biznesmenëve

Majko nxit dialogun Rama-Basha: Por në fund dikush do humbasë!
  • 2019-02-27

Majko nxit dialogun Rama-Basha: Por në fund dikush do humbasë!

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, bëri thirrje në studion e emisionit Top Talk me gazetarin Denis Dyrnjaja se Edi Rama dhe Lulzim Basha duhet të ulen jo për të bërë pazar, por për të nxjerrë Shqipërinë nga një qerthull. Në fund fare dikush do të humbasë, por ndonjëh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama