Rezultate te kerkimit per termin: +Pani

Total: 437
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.242Z

Piter Pani ne teatrin Eksperimental

brbrKonsiderohet si nje nga historite me magjike per femije nderrimtare apo jo Piter Pan sot eshte shnderruar edhe ne heroin e atyre qe duan te rikthehen ne ishullin e femijerise Per here te pare kjo rrefenje qe ndal kohen dhe te ben te enderrosh vjen edhe ne skenen e teatrit Sigurisht me ndryshe ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.134Z

Depp ndjehet si Peter Pani

Nga Express më 26 prill 2011 në ora 08:41 Johnny Depp (47) mendon se tani është bërë njeri më i mirë, por e pranon se nuk ndjehet si i rritur. Ai veten e krahason me Peter Pan, dhe, edhe pse është 47-vjeçar dhe ka dy fëmijë, e pranon se nuk ndjehet i pjekur. “Ia dola të ndr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.732Z

"Pani plak" që endet në romanca dashurie

Poet i lindur! Kështu e quan Xhevahir Spahiu, mikun e tij, poetin Pano Taçi, ose "Pani Plak". E quan një zë krejtësisht të veçantë në letrat shqipe, jo vetëm me poezinë, por edhe me jetën. 13-vjeçar, pati fatin të njihej e të miqësohej me poetin e madh lirik, Lasgush Poradeci. Siguri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.417Z

Milloshi dhe Piter Pani i Evropës

Edicioni i pestë i "Poetekës" i kushton tri mbrëmje Ballkanit rreth: A është Ballkani si Piter Pani i Evropës?, A munden ballkanasit të qajnë dhe të qeshin për njëri-tjetrin? Homazh edhe nobelistit polak, Ceslav Milosz Nga data 21 deri më 27 shtator, në qytetet e Durrësit, Berati

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.496Z

Vdes serbi i plagosur në protestat pro Karaxhiçit

Një zyrtar i lartë i partisë ultranacionaliste serbe tha se një përkrahës i të akuzuarit për krime lufte Radovan Karaxhiçit vdiq nga lëndimet e marra në protestat në përkrahje të Karaxhiçit muajin e kaluar në Beograd.Ranko Paniç, serb nga Kroacia kishte marrë pj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.064Z

Zjarrfikësi rreh edukatoren e djalit

KRUJE – Zjarrfikësi rreh edukatoren e kopshtit se nuk i dha numrn e drejtoreshës. Policia e Krujës ka nisur hetimet në gjendje të lirë për Gëzim Panin, i denoncuar nga 39-vjeçarja V.M. për ushtrim dhune ndaj saj. Edukatorja, e cila është njëkohësisht dhe kunata e 37-vjeçarit Pan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.765Z

Mesi, Piter Pani që pushtoi botën

Nuk ka shumë kuptim të ulesh me Lionel Mesin dhe t‘i kërkosh mendime pozitive për veten. Por, do të ishte e padrejtë të mbërrije në një përfundim se ai nuk është një person inteligjent. Është një gjeni që rezervon gjithë ekspresivitetin tij në fushën e blertë të futbollit. J

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama