Rezultate te kerkimit per termin: +Panorama +Sport

Meta: total 1000 / total_found 1460 / time 0.002 / keyword[0] panorama / docs[0] 11884 / hits[0] 13895 / keyword[1] sport / docs[1] 16979 / hits[1] 22103 /
No Pic available
  • 2019-03-24

Epoka post-Panucci/ FSHF vazhdon me dashurinë për italianët, ja pretendenti

Prezenca e tij në stadiumin Loro Boriçi gjatë sfidës Shqipëri-Turqi e bëri ish-teknikun lacial Edi Reja, pretendentin kryesor për stolin kuqezi pas shkarkimit të Kristian Panuçit. Por duket, se Reja nuk e ka pranuar ftesën e Armand Dukës për tu katapultuar në krye të pankinës së Shqi

Detaje nga zgjidhja e kontratës me Panuccin
  • 2019-03-23

Detaje nga zgjidhja e kontratës me Panuccin

Presidenti i FSHF, Armand Duka, ka qenë deri në orën 3 të mëngjesit duke u gdhirë e shtunë në rezidencën e Kombëtares në Durrës për të diskutuar me trajnerin Kristian Panuçi prishjen e kontratës. Italiani ka qenë i vendosur për të mos e dhënë dorëheqjen, por Duka e kishte marr

Pezullimi i Strakoshës, reagon i ati: Mbështes Panuçin, ja e vërteta
  • 2019-03-19

Pezullimi i Strakoshës, reagon i ati: Mbështes Panuçin, ja e vërteta

Kombëtarja është momenti i krenarisë për çdo futbollist. E kush më mirë se një ish-kapiten, një ish-portier dhe një ish-legjendë që e ka veshur prej dekadash ngjyrën kuqezi mund ta dijë këtë. Kristian Panuçi ka mbajtur një standard të lartë, edhe kur është bërë fjalë për n

Panucci: Kemi punuar mirë, shpresoj të përmirësohet komunikimi mes lojtarëve
  • 2018-11-16

Panucci: Kemi punuar mirë, shpresoj të përmirësohet komunikimi mes lojtarëve

Kombëtarja shqiptare do të përballet mbrëmjen e të shtunës më Skocinë në Loro Boriçi, në atë që është takimi i fundit për fazën në grupe të Ligës së Kombeve dhe njëkohësisht edhe decizivi, sa i përket renditjes finale të kuqezinjve. Tekniku italian i Shqipërisë, Christian

Nëna e një djali autik, letër kryeministrit: Çdo gjë funksionon me mik!
  • 2018-09-18

Nëna e një djali autik, letër kryeministrit: Çdo gjë funksionon me mik!

Anila Kruti Nëna e një fëmije me aftësi të veçanta, përmes një letre i kërkon kryeministrit Edi Rama që ta ndihmojë për shkak të gjendjes jo të mirë ekonomike dhe sëmundjen që duhet të përballojë për fëmijën e saj. Anila Kruti thekson në letër se ka provuar të trokasë në

Rikandidimi i Armand Dukës, 16 vite në krye të FSHF-së e favorizojnë
  • 2017-12-18

Rikandidimi i Armand Dukës, 16 vite në krye të FSHF-së e favorizojnë

Intervista e Igli Tares për Top Channel trazoi ujërat. Tare foli për njerëzit e rinj me frymë europiane, që duhet të jenë pjesë e Federatës Shqiptare të Futbollit. Pas një interviste të ngjashme të ish-kapitenit Lorik Cana, foli më në fund Armand Duka. Në intervistën për Top Story

SKANDALI/ Shqipëria merr medalje në Botëtor, por federata prezantohet me flamurin kinez
  • 2017-12-04

SKANDALI/ Shqipëria merr medalje në Botëtor, por federata prezantohet me flamurin kinez

Mirë që një sportist të talentuar si Godelli nuk arrijnë ta marrin dot në Botëror, për shkak se Ambasada Amerikane e vlerësoi të tillë situatën, por një flamur për së mbari për ta varur në podiumin e nderit federata e shtangës mund ta kish gjetur.   Flamuri që ësht