Rezultate te kerkimit per termin: +Panteoni

Meta: total 158 / total_found 158 / time 0.000 / keyword[0] panteoni / docs[0] 158 / hits[0] 217 /
No Pic available
  • 2017-12-19

Mbreti i fundit rikthehet në Itali

Eshtrat e Viktor Emanuellit III, i cili mbretëroi në Itali përgjatë dy Luftërave Botërore dhe vdiq në ekzil në vitin 1947, u kthyen nga Egjipti në atdhe të dielën për tu rrivarosur në mauzoleumin familjar në Torino. Edhe eshtrat e bashkëshortes së tij, Mbretëreshës Elena, gjithasht

Frederic Miterrand: Si e njoh Edi Ramën
  • 2017-05-29

Frederic Miterrand: Si e njoh Edi Ramën

Alda Bardhyli, Belina Budini Mitterrand i cili ka mbajtur detyrën e ministrit të Kulturës dhe Komunikimit nga vitit 2009-2012 është gjithashtu nipi i ish-presidentit francez François Mitterrand. Ai njihet gjithashtu si gazetar dhe shkrimtar në Francë dhe gjatë punës së tij si gazetar ka b

No Pic available
  • 2016-12-28

Nga Përparim Kabo/ Bujar Lako, më lejo mik të të them dy fjalë

Ike Bujar Lako, ike mik i shtrenjtë, njeriu i ngrohtë me atë fjalë të butë të zgjedhur dhe të shqiptuar si një jehon që vinte nga hone të brendshme. Sa herët u njohëm bashkë, diku në vitet 70-të të shekullit të kaluar, ju luanit një rol dytësor te Prefekti i Besim Lëvonjës dhe

Projekti 4 milionë USD, ja si do jetë sheshi para Portit të Durrësit (Foto)
  • 2016-08-23

Projekti 4 milionë USD, ja si do jetë sheshi para Portit të Durrësit (Foto)

Qyteti bregdetar fiton mijëra metra katror hapësirë publike për këmbësorët Sokol Çobo Bashkia e Durrësit do të rregullojë sheshin para Portit të Durrësit. Me një fond prej 4 milionë USD, do të sistemohet e gjithë zona. Gazeta Shqip ka siguruar dokumentet e këtij tenderi, ku janë f

PERGAMENA QË MBËSHTJELL LEGJENDËN E  OLIMPIADAVE
  • 2016-08-06

PERGAMENA QË MBËSHTJELL LEGJENDËN E OLIMPIADAVE

Bajram Peçi Olimpiada, qysh nga ngjizja e lashtë, sportive e mistiko-fetare, është kuptuar pa shumë ndryshime e ka mbërritur deri në ditët tona si simbol i kërkesës për të vendosur paqe në njerëz e popuj. Lindi si një veprim i veçantë, art sportiv, u rrit si një flakë shpërthyese

FOTOT/ 10 qytetet me arkitekturën më mahnitëse në botë
  • 2016-08-05

FOTOT/ 10 qytetet me arkitekturën më mahnitëse në botë

Nga stili i eklektik i Antoni Gaudit në ndërtesat e Barcelonës, deri tek vendet magjike prej çeliku dhe xhami në Dubai dhe Shangai, qytetet e arkitekturës të zgjedhura në listë janë të bërë enkas për të mahnitur vizitorët. Paris, Francë Duke ecur në rrugët e këtij qyteti, çdo

10 qytetet me arkitekturën më mahnitëse në botë
  • 2016-08-03

10 qytetet me arkitekturën më mahnitëse në botë

Nga stili i eklektik i Antoni Gaudit në ndërtesat e Barcelonës, deri tek vendet magjike prej çeliku dhe xhami në Dubai dhe Shangai, qytetet e arkitekturës të zgjedhura në listë janë të bërë enkas për të mahnitur vizitorët.  Paris, Francë Duke ecur në rrugët e këtij qyteti, çdo