Rezultate te kerkimit per termin: +Paolo +Testore

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] paolo / docs[0] 3421 / hits[0] 4595 / keyword[1] testore / docs[1] 2 / hits[1] 2 /
Rexha-Hoxholli, recital në TOB
  • 2012-04-27

Rexha-Hoxholli, recital në TOB

Valeria Dedaj Pianistja Merita Rexha i rikthehet bashkëpunimit me violinistin Fation Hoxholli, sonte në Teatrin e Operës dhe Baletit, ora 19:00. Për hapjen është zgjedhur Scherzo dhe Sonata nr.3 nga J. Brahms. Kjo e fundit është nga sonatat më të bukura të repertorit të duos piano-violin

No Pic available
  • 2009-08-25

Violinisti Fation Hoxholli, i ftuar i festivalit klasik

Të shtunën, më 29 gusht, do të mbahet në Itali edicioni i katërt i "Festivalit klasik 2009", të ftuar special të të cilit janë Diego Campagna në kitarë dhe shqiptari Fation Hoxholli në violinë. Instrumentisti shqiptar, Fation Hoxholli, i lindur në Elbasan, nisi studimet për violin