Rezultate te kerkimit per termin: +Papr

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] papr / docs[0] 8 / hits[0] 9 /
Ujësjellësi hedh në gjyq BankënFullani s'ka para për faturën e ujit
  • 2013-10-02

Ujësjellësi hedh në gjyq BankënFullani s'ka para për faturën e ujit

TIRANE - Debitorë të këqinj tashmë janë shpallur dhjetëra institucione shtetërore, që kanë paraqitur vështirësi në pagesa të energjisë apo të ujit e furnizimeve të tjera. Në fund të fundit, edhe vetë qeveria Berisha e la stafetën me një borxh të konsiderueshëm. Por, që edhe i

No Pic available
  • 2011-07-11

Roman mbi jetën e një shqiptareje në SHBA

Një vajzë e re shqiptare ka tërhequr këto kohë vëmendjen e shtypit amerikan. New York Times, Washington Post e gazeta të tjera me emër kanë botuar pasazhe të jetës së 26-vjeçares Lula nga Tirana. Por Lula është thjesht një personazh romani, krijim i imagjinatës së shkrimtares

No Pic available
  • 2011-05-14

Do bëj kompromis me Këshillin

Ka nisur normalisht ditën e punës kryetari aktual i Bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdini, i cili mbrëm-jen e së enjtes, me vendim të KZAZ Nr. 12, u shpall fitues i Bashkisë së Elbasanit, duke nisur kështu mandatin e tij të dytë.Natën e së enjtes, fitoren e tij Sejdini e ka ndarë me gr

No Pic available
  • 2010-08-20

Ju pres në Elbasan, të shpëtojmë qytetin nga kanceri

Elbasan, kryebashkiaku Sejdini i shkruan letr Kryeministrit Berisha Kreu i Bashkis s qytetit t Elbasanit bri dje publike nj letr t hapur pr Kryeministrin Berisha dhe t gjitha instancat e tjera qeveritare, pa ln mnjan edhe deputett e Elbasanit. Shqetsimi i tij lidhet, sikundr shum her t tjera, me ndo

No Pic available
  • 2010-01-18

Në rrezik nga digat 21 komuna në Shqipëri

21 komuna n t gjith vendin jan t rrezikuara nga prmbytjet, e qindra shtpive dhe e mijrave hektar tok bujqsore. Nga 628 diga dhe damba, arrihet t mblidhet rreth 558 milion kub uj, duke u kthyer n rrezik potencial n rast dmtimesh apo katastrofash natyrore. Alarmin e dhan nj vit m par komisioner t Avok

No Pic available
  • 2009-12-19

Kultura shqiptare dhe pluralizmi kulturor në Mal të Zi

Regjistrimi i fundit i popullsisë (2003) edhe de-facto tregon se Mali i Zi është mjedis multinacional, multikonfesional, multikulturor dhe multigjuhësor. Shikuar nga ky aspekt, Mali i Zi është mjedis specifik jo vetëm për mjediset nga ish-Jugosllavia por edhe për Europën Juglindore, sepse

Histori liderësh me gërshana
  • 2008-08-29

Histori liderësh me gërshana

Historitë e liderëve shqiptarë me gërshana përurimesh, tashmë, kanë marrë dhènë, domethënë janë ndërkombëtarizuar duke dhënë kontribut jo të vogël në pasurimin e fondin të anekdotave. - 1 - Kështu, teksa në një lokal të Vlorës, buzë detit Jon, me një mik dhe kole