Rezultate te kerkimit per termin: +Papa +Benedikti +Asamble

Meta: total 12 / total_found 12 / time 0.000 / keyword[0] papa / docs[0] 8678 / hits[0] 24630 / keyword[1] benedikti / docs[1] 1646 / hits[1] 3584 / keyword[2] asamble / docs[2] 2065 / hits[2] 2739 /
Shqipëria pikëtakimi i artizanëve të paqes
  • 2015-03-25

Shqipëria pikëtakimi i artizanëve të paqes

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në Asamblenë e 16-të të Përgjithshme të Eprorëve të Urdhrave Rregulltarë Katolikë në Europë: Shumë të nderuar miq, të ardhur nga anë të ndryshme! Nuk është diçka e zakontë që një Kryeministër i Shqipërisë të marrë fjalën në një asamble r

Letrat më të bujshme të dorëheqjeve
  • 2014-05-16

Letrat më të bujshme të dorëheqjeve

Nga Papa Benedikti XVI, Stiv Xhobs e deri tek Barak Obama Dorëheqja është shprehje e denjë e kurajos. Jo gjithkush e zotëron atë, kështu deklaronte Napoleon Bonaparti. Në fakt bota është e mbushur plot më dorëheqje të bujshme. Megjithatë në këtë speciale nuk do të flitet për dor

No Pic available
  • 2013-02-08

Benedikti XVI: “Mos e banalizoni botën e të rinjve. Kisha ka besim të madh në ta”

08-02-2013 / Gazeta 55 Nuk ekziston një “kulturë rinore” e vetme, por një realitet mjaft i ndërlikuar, të cilin Kisha dëshiron ta njohë më mirë, pasi ka besim të madh tek të rinjtë e ka nevojë për gjallërin&

No Pic available
  • 2011-11-10

Konferenca Ipeshkvore Shqiptare kunder regjistrimit te Censusit do te bejme regjistrimin tone

Konferenca Ipeshkvore Katolike e Shqiperise eshte mbledhur gjate datave 8-9 nentor ne Tirane ne pranine e te gjithe ipeshkvijve te Shqiperise dhe Nuncit Apostolik ne Shqiperi Ramiro Moliner Ingles. Ne Asamblene e ipeshkvijve te Shqiperise mesohet se u diskutua mbi Censusin ku autoritetet e larta k

No Pic available
  • 2011-10-01

Papa Benedikti XVI, ipeshkvijve europianë në Tiranë: Gjeni rrugë të reja për ungjillëzimin e brezit të ri

01-10-2011 / Gazeta 55 Speciale/ Episcoporum Europae 2011Dita e dytë e punimeve të Asamblesë plenare të Konferencave Ipeshkvore Katolike të Europës hapi diskutimet mbi Ungjillëzimin e Ri, me një mesazh inkurajues të Benedikti të XVI-të dre

Berisha Shqiperia e hapur ndaj besimit dhe Europes
  • 2011-09-30

Berisha Shqiperia e hapur ndaj besimit dhe Europes

Një vit më parë Papa Benedikti i 16-të lëshoi kërkesën për riungjillizmin e Europës. Ky impenjim i rinovuar i shpalljes së Ungjillit në Europë është tema për të cilën është mbledhur në një asambl

No Pic available
  • 2011-09-30

Ipeshkvijtë Europianë në Tiranë, në kërkim të një gjuhe të re për të komunikuar Ungjillizimin e Ri

30-09-2011 / Lavdrim Lita Në një rast të paprecedentë, ipeshkvijtë e Europës mblidhen në Tiranë për të diskutuar për Ungjillizimin e Ri, por edhe për të zgjedhur presidencën e re të Këshillit të Konferencave I