Rezultate te kerkimit per termin: +Papa +Diop

Meta: total 51 / total_found 51 / time 0.000 / keyword[0] papa / docs[0] 8478 / hits[0] 24080 / keyword[1] diop / docs[1] 252 / hits[1] 369 /
Shkumbini ndalet te barazimi, pikë me vlerë për Laçin
  • 2011-10-31

Shkumbini ndalet te barazimi, pikë me vlerë për Laçin

Nga ALI HALLULLI Peqinasit gabojnë kësaj radhe në shtëpi, ndërsa kurbinasit për pak fitojnë. Ka tension në fushë, dalin dy lojtarë me kartonë të kuq   Shkumbini Laçi    1-1 Shënues: Dervishi 30 \ Shazivari 22   Shkumbini: Kotorri, Lundraxhiu (Lluca 78), Ramazani, Salliu, Diop

Fytyra e re e Kategorisë Superiore
  • 2011-10-07

Fytyra e re e Kategorisë Superiore

/* */ (SPECIALE, GAZETA TELEGRAF)  - Të shtunën, më 10 shtator, me tri ndeshjet: Bylis-Shkumbini në Ballsh (16:00), Vllaznia-Laçi në Shkodër (16:00) dhe Skënderbeu-Tomori në Korçë (20:00), do të ngrejë si

Dinamo, skuadra e tre kontinenteve
  • 2011-01-10

Dinamo, skuadra e tre kontinenteve

Dinamo mëshiron më së miri përcaktimin një skuadër kozmopolite, apo globale, apo dhe një ekip “tre-kontinental”.  Te kampionët në fuqi aktivizohen, duke përjashtuar lojtarët shqiptarë, futbollistë nga shtete që i përkasin Europës, Afrikës dhe Amerikës së Jugut. Dinamo u p

Memelli, një “10” në Arabinë Saudite
  • 2010-12-25

Memelli, një “10” në Arabinë Saudite

Sulmuesi Migen Memelli e mbylli me notën 10 në kampionatin e Arabisë Saudite, Pro League. Golashënuesi më i mirë i Superligës shqiptare për sezonin 2008-2009 (22 gola) realizoi 10 gola në 16 javët e para të kampionatit të arabosaudit, duke qenë i dyti në renditje (së bashku edhe m

No Pic available
  • 2010-11-01

Super-Memelli dhe Diop i japinfitoren dramatike Al Faisalyt

Arabia Saudite Sulmuesi shqiptar shenon golin e trete te fitores 3-2 ndaj Al Ahli Migen Memelli nuk e ka harruar ende vesin e tij prej golashenuesi. Sulmuesi i njohur i kampionatit shqiptar te futbollit vazhdon te demonstroje nje forme te shkelqyer ne kampionatin arab. Pogradecari me golin e shenua

No Pic available
  • 2010-08-18

Superkupa, Dinamo e Besa kërkojnëtrofeun e parë të sezonit

TIRANE- Superkupa e Shqipërisë ngre sot siparin e edicionit të ri futbollistik me përballjen e dy skuadrave më të mira të sezonit 2009-2010, blutë kampionë të Dinamos dhe verdhezinjtë, nënkampionë e fitues të Kupës, Besa e Kavajës.Dy skuadrat parashikohen si pretendente edhe për tro

No Pic available
  • 2010-08-16

Superkupa, Dinamo e Besakërkojnë trofeun e parë të sezonit

TIRANE- Superkupa e Shqipërisë ngre sot siparin e edicionit të ri futbollistik me përballjen e dy skuadrave më të mira të sezonit 2009-2010, blutë kampionë të Dinamos dhe verdhezinjtë, nënkampionë e fitues të Kupës, Besa e Kavajës. Dy skuadrat parashikohen si pretendente edhe për