Rezultate te kerkimit per termin: +Papa

Meta: total 1000 / total_found 8478 / time 0.004 / keyword[0] papa / docs[0] 8478 / hits[0] 24080 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Mitingu i PD, bllokohen disa akse, spostohen linjat urbane

Duke filluar nga ora 17:00 e ditës së sotme, disa segmente rrugore në Tiranë do të jenë të bllokuara për shkak të mitingut përmbyllës të Partisë Demokratike. Policia e kryeqytetit bën me dije akset rrugore që do të kenë kufizime qarkullimi: – Bulevardi “Dëshmorët e Kom

PD mbyll fushatën, bllokohen disa rrugë në Tiranë
  • 2017-06-23

PD mbyll fushatën, bllokohen disa rrugë në Tiranë

Partia Demokratike mbyll sot në Tiranë fushatën elektorale, e për pasojë do të bllokohen disa rrugë. Policia njofton se duke filluar nga ora 17:00, deri në përfundim të aktivitetit, do të ketë bllokime të segmenteve rrugorë si më poshtë: – Bulevardi “Dëshmorët e Kombit&

No Pic available
  • 2017-06-22

Mitingu përmbyllës i PS paralizon sot pasdite Tiranën

Për shkak të mbylljes së fushatës elektorale të Subjekti Politik Partia Socialiste, duke filluar nga ora 17:00, deri në përfundim të aktivitetit, do të ketë bllokime të segmenteve rrugorë si më poshtë: – Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, nga Kryqëzimi me Bulevardin &

No Pic available
  • 2017-06-22

Mitingu përmbyllës i PS paralizon Tiranën sot pasdite

Partia Socialiste do të zhvillojë sot mitingun përmbyllës në Tiranë. Për zhvillimin e këtij aktiviteti, policia njofton për bllokimin e disa segmenteve rrugore. Duke filluar nga bulevardi Dëshmorët e Kombit Po ashtu do të do të spostohen disa linja urbane.  Njoftimi i policisë Pë

Festivali i Spanjës, burri i veshur si djalli kërcen mbi foshnjet
  • 2017-06-21

Festivali i Spanjës, burri i veshur si djalli kërcen mbi foshnjet

Një burrë i veshur si djalli ka kërcyer mbi bebet gjatë një nga festivaleve vjetore më të çuditshme të botës në Spanjë. El Colacho ose ndryshe Kërcimi mbi foshnjet daton që në vitin 1620 dhe ushtrohet si praktikë pasi mendohet se pastron bebet nga mëkati dhe u siguron një jetë të

Papa Françesku pret Angela Merkel: Duhet të rrëzojmë çdo mur
  • 2017-06-17

Papa Françesku pret Angela Merkel: Duhet të rrëzojmë çdo mur

Papa Françesku priti në një takim Kancelaren gjermane Angela Merkel në Vatikan. Takimi kishte si qëllim rrëzimin e mureve shumëpalëshe të shoqërisë, rëndësinë e traktateve ndërkombëtare dhe se duhet një vëmendje më e madhe për kontinentin afrikan, tha Kancelarja pas takimit që z

Veliaj: Kemi dhjetëfishuar gjelbërimin në Sheshin Skënderbej
  • 2017-06-09

Veliaj: Kemi dhjetëfishuar gjelbërimin në Sheshin Skënderbej

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj deklaroi nga Njësia 5 se brenda 10 muajve punë Sheshi Skënderbej është transformuar në një nga hapësirat më të mëdha të gjelbra në qytet. Pavarësisht kritikave, Veliaj deklaroi se realiteti është krejt tjetër ku numri i pemëve dhe i bim