Rezultate te kerkimit per termin: +Papa

Total: 8665
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.789Z

Shenjterimi i Papa Gjoni XXIII dhe Papa Gjon Palit II

0 Gjithcka eshte gati per ceremonine qe do te nise neser ne oren 10 te paradites te drejtuar nga Papa Fr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.471Z

Papa kërkon falje

Papa Benedicti i XVI-të u kërkoi falje publike viktimave të abuzimeve në kishën katolike. Ai do të bëjë krejt çka është e mundur për mbrojtjen e fëmijëve nga sulmet seksuale të priftërinjve, sqaroi Papa sot, gjatë një meshe në sheshin e Shën Petrit në Romë, në të cilën mor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.682Z

Papa dhe politika amerikane

Papa Françesku do të jetë udhëheqësi i parë i Kishës Katolike që do të mbajë një fjalim gjatë një seance të përbashkët të Kongresit amerikan më 24 shtator. Ligjvënësit amerikanë po përgatiten për të dëgjuar komentet e Atit të Shenjtë, i njohur si"Papa i të varfërve", i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.996Z

Revolucion Papa pro prezervativeve

Papa Benedikti XVI eshte shprehur per here te pare per perdorimin e kufizuar te prezervativeve ne nje liber me intervista qe prezantohet te marten 23.11 ne Vatikan. Per kete hap kreu i Vatikanit po korr levdata. Per kishen katolike ishin te papritura deklaratat e Papes per te zb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.960Z

Papa Gjon Pali II dhe Papa Gjoni XXIII janë të Shenjtë

Rome- Tetëqind mijë besimtarë morën sot pjesë në ceremoninë e shenjtërimit të Papa Gjon Palit II dhe Papa Gjonit XXIII, njoftoi sot Vatikani, duke iu referuar raporteve të policisë së Romës. Pesëqind mijë persona gjendeshin në sheshin Shën Pjetri në Vatikan, në udhën e pajtimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.718Z

Papa Benedicti ne Londer

Kreu i Kishes Katolike Papa Benedikti mori pjese ne nje sherbese fetare me udheheqesin e bashkesise mbareboterore anglikane Kryepeshkopin e Kanterberrit. Sherbesa ne Abacine anglikane te Uestminsterit ne Londer ndodhi gjate dites se dyte te vizites shteterore te Papes ne Britani. Te enjten Papa Be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.967Z

Largohet Papa Benedikti XVI

Largohet Papa Benedikti XVI E hene 11 Shkurt 2013 1334 Largohet Papa Benedikti XVI pMe nje levizje krejt te papritur Papa Benedikti XVI ka njoftuar sot se do te largohet nga drejtimi i Kishes Katolike me 28 shkurt Ati i Shenjte e ka bere te ditur vendimin gjate nje ceremonie ne Vatikan per ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama