Rezultate te kerkimit per termin: +Paparisto

Total: 76
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.455Z

Ndahet nga jeta në SHBA muzikologu Albert Paparisto

SHBA-Në Royal Oak të Miçiganit ndërroi jetë nga shkaqe natyrore muzikologu i shquar shqiptar Albert Paparisto. Ai ishte 90 vjeç. Muzikologu Paparisto do të mbahet mend si themeluesi i Konservatorit Shqiptar dhe si një ndër drejtuesit e parë t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.532Z

Albert Paparisto, homazhe për muzikologun që ndërroi jetë në SHBA

Trupi i muzikologut Albert Paparisto që ndërroi jetë në Amerikë, do të prehet në atdhe. Në nder të tij u bënë homazhe në Universitetin e Arteve ku familjarë, të afër dhe miq i dhanë lamtumirën e fundit muzikologut të shquar. Albert Paparisto është themeluesi i Konservatorit Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.575Z

Profesor Paparisto, profesionist e qytetar model

Më 2 nëntor 2014 u nda nga jeta Prof. Albert Paparisto, muzikolog, kompozitor dhe drejtues i shquar i institucioneve të kulturës dhe muzikës. E ndjeva të nevojshme të shkruaj dy fjalë për profesorin e shquar dhe njeriun e madh jo vetëm si drejtues i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.306Z

Prof. Paparisto, kirurg dhe mësues shembullor për breza të tërë

10/01/2011  Kush do të bëhet kirurg, nuk duhet të kursej djersën dhe përkushtimin pa orar Profesori ynë i dashur, Ferdinant Paparisto, sot, mbush 10 vjet nga koha që u nda nga jeta, në moshën 81-vjeçare. Për të mund të shkruash dhjetëra-dhjetëra faqe, sepse jeta e tij si më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.105Z

Zululand/ Paparisto e Muç Nano njëzëri: Nëse do isha në vend të Mynyr Konit do të shkoja në Prokurori, jo në zyrat e politikës

Anila Paparisto është kandidatja për dekane në Fakultetin e Shkencave të Natyrës. Është vetparagjykuar për tu futur në këtë garë, jo si e paaftë, por e të qënit femër në këtë garë. Megjithatë Paparisto e ka marrë, siç thotë vetë ajo, guximin për të garuar për dekane.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.191Z

Ze i ri ne skenen e vjeter

Sopranoja Ledi Paparisto ne auditoret e Akademise se Arteve 17 vjet me pas. Tregon cfare ndodhi ne 2 dekada dhe perballjen me skenat e huaja Pas afro 20 vjet pervoje sa ne Itali dhe Amerike sopranoja Ledi Paparisto kthehet ne Akademine e Arteve dhe rifillon studimet ne vitin e trete kanto. Nje stu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.750Z

Pinjollët e të mëdhenjve një koncert homazh

 ALMA MILENuk ishte thjesht një rastësi. Ata janë fëmijë prindërish të njohur dhe së bashku përcjellin një traditë të trashëguar. Në kuadrin e Stinës Koncertore të Dimrit 2009, në skenën e Akademisë së Arteve u dha një koncert vokal-instrumental, që kishte për protagonist

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama