Rezultate te kerkimit per termin: +Pape

Meta: total 385 / total_found 385 / time 0.000 / keyword[0] pape / docs[0] 385 / hits[0] 479 /
Taulant Balla: Në prill 2018 zgjidhet Kryeprokurori i ri
  • 2017-12-19

Taulant Balla: Në prill 2018 zgjidhet Kryeprokurori i ri

Në Vatikan për të sinjalizuar zgjedhjen e një Pape të ri del tym i bardhë. Sot në Shqipëri u vendos një standard i ri. Për zgjedhjen e Kryeprokurorit të ri të Përkohshëm nga Kuvendi doli tym i kuq. Por çfarë do të thotë kjo për të ardhmen e Shqipërisë. A është ky sinjali se R

Taulant Balla në Top Story: Në prill 2018 zgjidhet Kryeprokurori i ri
  • 2017-12-18

Taulant Balla në Top Story: Në prill 2018 zgjidhet Kryeprokurori i ri

Në Vatikan për të sinjalizuar zgjedhjen e një Pape të ri del tym i bardhë. Sot në Shqipëri u vendos një standard i ri. Për zgjedhjen e Kryeprokurorit të ri të Përkohshëm nga Kuvendi doli tym i kuq. Por çfarë do të thotë kjo për të ardhmen e Shqipërisë. A është ky sinjali se R

Supersticionet dhe besëtytnitë, si kanë lindur dhe pse besojmë akoma
  • 2017-09-22

Supersticionet dhe besëtytnitë, si kanë lindur dhe pse besojmë akoma

Macet e zeza dhe fat i keq? Ishte “faji” i një Pape: si erdhën besëtytnitë? Edhe pse të paarsyeshme dhe arbitrare, besimet popullore gjithmonë kanë qenë një goditje e madhe ndaj njerëzve. Ja nga vjen origjina Nuk është e vërtetë (por nuk i dihet kurrë) Sipas psikologut Stu

No Pic available
  • 2017-08-09

HISTORI / Familja De Medici, kumbarët e Rilindjes

Rrëfim i jashtëzakonshëm për një dinasti që ka një vend të padiskutueshëm në historinë e Europës. Bankierët që u pasuruan me bekimin dhe Vatikanit dhe e bënë Firencen një qytet me të pangjashëm në të gjithë kontinentin. Historia e një familjeje, e mbushur me suksese, por edhe

Shqiptarët para 1912-s kanë qenë turq dhe kombi shqiptar u krijua nga Perandoria Osmane. Myslimanët smund ta pranojnë si hero Skënderbeun
  • 2017-01-20

Shqiptarët para 1912-s kanë qenë turq dhe kombi shqiptar u krijua nga Perandoria Osmane. Myslimanët smund ta pranojnë si hero Skënderbeun

Olsi Jazexhi, në një intervistë për gazetën TemA, hedh disa teza ta padëgjuara deri më tani. Sipas tij, shqiptarët deri para vitit 1912, kanë qenë turq. Madje, sipas tij, ka qenë Perandoria Osmane ajo që krijoi kombin shqiptar. Olsi, ju thoni se ISIS është krijuar nga perëndimorë

No Pic available
  • 2017-01-11

The Washington Post: Si mund të largohet Trump nga pushteti

Nga Richard Cohen, Washington Post Donald Trump është një njeri pa vlerë. Ai është mburravec dhe gënjeshtar. Është sherrxhi dhe demagog. Është injorant dhe pa karakter, mashtrues dhe racist i sinqertë apo i pasinqertë. Dashuria e tij për veten mund të barazohet vetëm me antipatinë q

No Pic available
  • 2016-09-13

Aksidentohet ylli i Premier Liges

Ylli i Premier Ligës angleze Pape Souare është përfshirë në një aksident rrugor pranë aeroportit Heathroë në perëndim të Londrës ditën e djeshme. Mbrojtësi Souare është dërguar në spital dhe fatmirësisht nuk ka plagë të rënda për jetën. 26 vjeçari me origjinë nga Senegali