Rezultate te kerkimit per termin: +Papritur

Meta: total 1000 / total_found 14953 / time 0.007 / keyword[0] papritur / docs[0] 14953 / hits[0] 16780 /
Edi Rama publikon foton e papritur
  • 2017-06-26

Edi Rama publikon foton e papritur

Batuta e timonit të pushtetit vazhdon ta shoqërojë ligjërimin publik të kryeministrit Rama edhe pas zgjedhjeve. Ditën e sotme, ai ka publikuar një foto-meme, në FB, ku me humor shkruan se çfarë ka ndodhur me jetën e tij në moshat e ndryshme që ka kaluar ndërsa shton se 53 vjeç u bë s

No Pic available
  • 2017-06-24

Agron Llakaj flet për politikën dhe mahnit me exit pollin e tij për 25 qershorin

Intervistoi: Andrea Danglli Po qesh sepse sdua të qaj! Nuk dua të dorëzohem duke luftuar mbi të keqen,-Kështu e përkufizon mjeshtri i humorit Agron Llakaj sfidën që i hap realiteti i cili vjen dhe ikën duke ndryshuar thjesht dhe vetëm një datë në kalendar. Mes buzëqeshjes, sarkazmës d

No Pic available
  • 2017-06-24

Ti, kurrë smë njohe mua, cikël poetik nga Sokrat Habilaj

Cikël poetik nga Sokrat Habilaj 1-MALLE QË IKIN… Gërryejmë njeri-tjetrin duke u dashur, Shpirtin në copa, shqyejmë nga vetja. Kur shohim se gjithçka e kemi falur, Pëshpëritim si pa lidhje:-Sa të desha! Shkëpusim pjesë grimcë pas grimce, Të bëjmë njeri-tjetrin, në imazh të ri.

No Pic available
  • 2017-06-24

Siguri maksimale në burgje për ditën e zgjedhjeve

Ministri i Drejtësisë Gazment Bardhi, ka udhëzuar sot një Plan të Veçantë Masash për të garantuar një proces normal dhe demokratik votimi në të gjitha Institucionet e Ekzekutimit të Vendimeve Penale. Në njoftimin e ministrisë së Drejtësisë thuhet se “Shërbimi i Kontrollit t

No Pic available
  • 2017-06-23

Zbulohet shkaku i zjarrit në kullën Grenfell që i mori jetën 79 personave

Zjarri në kullën Grenfell në Londër filloi nga ngrirësja e një frigoriferi dhe veshja e jashtme e ndërtesës dështoi në testet e sigurisë. Policia londineze gjithashtu shtoi se izolimi në ndërtesë ishte jo i mirë dhe për këtë arsye do të ngrihen edhe akuza për vrasje. 79 persona m

No Pic available
  • 2017-06-21

Pandehëm se Evropa e vjetër po vdiste. Nuk duket aspak kështu sot

Nga Anne Applebaum/ Kontrasti nuk mund të jetë më i fortë. Theresa May, kryeministrja britanike, kryeson mbi një parlament të varur në fije të perit dhe një vend të ndarë. Donald Trump, presidenti amerikan, udhëheq përkrah një Kongresi pothuajse të paralizuar për të nxjerrë ligje.

No Pic available
  • 2017-06-21

Aleanca Kuq e Zi mbështet LSI-në në 25 qershor, përkrahësit do votojnë për Numrin 1

I papritur qe vendimi i Lulzim Bashës për të moskandiduar në listat e tij kreun e Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiun. Spahiu, i cili i dha Bashës një mbështetje të madhe u shpreh i indinjuar nga vendimi i papritur i kryedemokratit, duke hequr dorë edhe nga politika. Por zhvillimet e fundit