Rezultate te kerkimit per termin: +Papunsia

Meta: total 51 / total_found 51 / time 0.000 / keyword[0] papunsia / docs[0] 51 / hits[0] 58 /
No Pic available
  • 2018-02-17

KOSOVA 10 VJET E PAVARUR: JO SHUMË PËR TË FESTUAR

Kosova feston 10 vjet pavarësi: Por problemet nuk janë pakësuar. Vendi ka nevojë pr reforma. Impulset pr to duhet t vijn nga brenda dhe nga jasht vendit, mendon Vilma Filaj-Ballvora. E gjitha q ne kemi sht pavarsia”, sht prgjigjia lakonike e nj studenti nga Kosova duke iu prgjigjur pyetjes

E PASURA E VARFR GJERMANI
  • 2017-11-15

E PASURA E VARFR GJERMANI

Koniunktur e mir, ekonomi n bum – n fakt shumica e gjermanve duhej t ishin posarisht n mirqenie. Por ata nuk jan. Rreziku pr t’u varfruar, madje sht i lart, sipas fondacionit Hans-Böckler. Nj supozim: T ardhurat mujore i humbet, sepse smuresh keq, aq sa nuk mund t punosh m. Nj sigurim p

No Pic available
  • 2016-11-05

Maganiza e hashashit, punëtorët kërkojnë lirimin. Punonin për bukën e gojës

Njëmbëdhjetë nga 22 punëtoret e magazinës së drogës të cilët u arrestuan dy ditë me parë nga policia, kanë dalë para gjykates për tu njohur me masën e sigurisë. Njëri nga ata është edhe Gjovan Ndoj 47 vjeç, për të cilin gjykata dha vendimin detyrim paraqitje, ai tregon se varfe

No Pic available
  • 2016-09-08

Debate të ashpra mbi aktin normativ të ndryshimit të buxhetit

Minsitri i Financave Arben Ahmetaj,  gjatë diskutimit në parlemt të aktit normative për ndryshimin e buxhetit,  tha se ekonomia shqiptare në 3 vitet e fundit ka përformuar  pozitivisht. Duke iu përgjigjur akzuave të opozitës, kreu i financave,  tha se papunsia është ulur ndjeshëm  n

No Pic available
  • 2016-04-06

Kriza e besimit dhe demokracia e kërcënuar nga e majta ish-komuniste

Pasi ka dështuar totalisht me një qeverisje të mbrapsht dhe antikombëtare,tani bash në vitin e fundit të mandatit, Edi Rama po nxjerr nga kuzhina bolshevike një sërë manovrash politike,që kanë për bazë vetëm gënjeshtrën dhe mashtrimin.I mbetur në hall dhe i diskredituar përpar

“Do të tejkalojmë numrin e deputetëve krahasuar me katër vite më parë”
  • 2013-05-19

“Do të tejkalojmë numrin e deputetëve krahasuar me katër vite më parë”

19-05-2013 / Gazeta 55 Imami prezanton në Gramsh kandidaten për deputete, znj.Irena Progni: Bllokimi i integrimit nga Edi Rama i mohon Shqipërisë 400 milionë euro fonde të BEMinistri i Mbrojtjes njëherësh kryesuesi i zgjedhjeve në qarkun e Elbasanit

Xhandarmëria serbe pranë monumentit të UÇPMB-së në Preshevë!
  • 2013-01-19

Xhandarmëria serbe pranë monumentit të UÇPMB-së në Preshevë!

(E plotësuar) Anëtarët e xhandarmërisë serbe arritën në Preshevë dhe janë stacionuar në afërsi të monumentit që u ngrit për të nderuar luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Preshevës, Bujano