Rezultate te kerkimit per termin: +Papunesia +Bode

Meta: total 21 / total_found 21 / time 0.000 / keyword[0] papunesia / docs[0] 1296 / hits[0] 1590 / keyword[1] bode / docs[1] 7433 / hits[1] 18025 /
Bode Papunesia dhe mjerimi ne nivelet me  te larta te 20 viteve
  • 2014-12-12

Bode Papunesia dhe mjerimi ne nivelet me te larta te 20 viteve

e Premte 12 Dhjetor 20141248 pm Ish-ministri i Financave Ridvan Bode ka deklaruar dje se shifrat e dhena nga Kryeministri dhe INSTAT per hapjen e vendeve te reja te punes jane propagande qeveritare dhe vetem genjeshter Sipas Bodes mbi 300 mije familje jane me te pashpresa ne ker

Bode Rama genjeshtra per punesimin papunesia ne nivelet me te larta
  • 2014-12-11

Bode Rama genjeshtra per punesimin papunesia ne nivelet me te larta

Transmetuar me 11122014 - 1330 Deputeti demokrat Ridvan Bode gjate deklarates Lajme te lidhuraRama Rritje punesimi 37 shifrat te verifikueshme Tirane 11 dhjetor 2014 NOAal- Deputeti demokrat Ridvan Bode ish-minister i Financave ka hedh

PD 31 amendamente per uljen e taksave dhe cmimeve
  • 2014-11-27

PD 31 amendamente per uljen e taksave dhe cmimeve

Deputetet e Grupit Parlamentar te Partise Demokratike prezantuan 31 amendamente per projektbuxhetin e vitit 2015 Keto amendamente kerkojne uljen e taksave per shqiptaret mosrritjen e cmimit te energjise uljen e cmimit te karburanteve dhe mosrritjen e takses se qarkullimit kompensimin e ish te perndj

PS Opozita genjen vendi po ndien rritjen ekonomike
  • 2014-03-22

PS Opozita genjen vendi po ndien rritjen ekonomike

Tirane 21 mars 2014 NOAal- Partia Socialiste ka reaguar nepermjet deputetit Ervin Bushati ne lidhje me deklaraten e bere nga deputeti i PD Ridvan Bode i cili u shpreh se deshtimet e qeverise shtyjne FMN te propozoje rritje taksashbr br Per mazhorancen qeverisese deklarata e bera nga opozita jane m

No Pic available
  • 2013-05-26

Konventa e PD, programi i mandatit te trete

Partia Demokratike pre zantoi dje programin e saj per mandatin e trete qeverises, ne Konventen e zhvilluar dje ne Pallatin e Kongreseve ne Tirane. Drejtues te PD dhe ministra te kabinetit qeveritar prezantuannemenyretevecante fushatat ku do te perqendrohet vemendja e qeverise gjate 4 viteve te ardhs

ShqiperiTe ardhurat vjetore mbi 20 mije dollare do te tatohen
  • 2012-03-01

ShqiperiTe ardhurat vjetore mbi 20 mije dollare do te tatohen

Parlamenti shqiptar diskutoi sot nje ndryshim ligjor sipas te cilit cdo individ me te ardhura bruto vjetore deri ne 20 mije dollare amerikane do te tatohet 10 per qind. Kufiri prej 20 mije dollaresh percaktohet per qytetaret qe sigurojne te ardhura nga pagat interesat dhe qerate. Ne rast se zbresin

No Pic available
  • 2011-02-24

Papunesia Bode perplaset me Sindikaten

/ / Sipas kreut te saj Kol Nikolla vitin e fundit jane shtuar shume shkurtimet per arsye politike. Mes tij dhe ministrit te Financave Ridvan Bode nuk  munguan replikat e akuzat. Papunesia ne Shqiperi eshte 22-34 sipas rajoneve dhe sipas profesioneve por gjithnje duke qua