Rezultate te kerkimit per termin: +Paq

Total: 6387
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.315Z

Cunami në Paqësorin Jugor

Një tërmet i fuqishëm me intensitet 8 shkallë ka shkaktuar cunami, nga i cili janë vrarë së paku pesë vetë dhe janë shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale në Paqësorin Jugor. Cunami me valë të ujit prej 91 centimetr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.773Z

Reagon Qeveria: Respektojmë protestat paqësore

Pas paralajmërimeve për protesta të opozitës ka reaguar Qeveria e Kosovës duke thënë se i respekton të drejtën e partive të protesta paqësore. Zëdhënësi i Qeverisë, Arban Abrashi ka deklaruar për Gazetën Express se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:30.022Z

Delawie i kënaqur me protestën paqësore

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie nëpërmjet llogarisë së tij në Twitter ka thënë se është i kënaqur që protestat kanë qenë paqësore. “I kënaqur të shoh ditën e bukur të Pavarësis&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.006Z

Peshkatari: 13 muaj në Oqeanin Paqësor

Një peshkatar nga El Salvadori që thotë se kaloi 13 muaj në mëshirë të fatit në Oqeanin Paqësor u kthye në shtëpi. Jose Salvador Alvarenga u përpoq t’u kthejë përgjigje gazetarëve që po e prisnin në aeroportin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.513Z

Flet shqiptari që shpëtoi paq në Mynih: Isha afër atyre, bërtisnin e gjuanin me armë

Flet shqiptari që shpëtoi paq gjatë sulmit të qendrës tregëtare Olympia në Mynih të Gjermanisë. Enis Zulfaj, nga Kosova e rrëfen kështu momentin e tmerrit që ka parë me sy: “Para disa orëve për fat të mirë shpëtova nga një sulm terrorist në një qendër tregtare në Myni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.319Z

Shala: Opozita duhet të orientohet në protesta paqësore (Video)

Opozita duhet të orientohet në protesta paqësore, por jo me 200-300 njerëz. Drejtori i KMDLNJ-së, Behxhet Shala, ka thënë se gazi lotsjellës në Kuvend dhe hedhja e shisheve e gotave ishin elemente të dhunës së papranueshme. “Real

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.515Z

Zgjidhja paqësore në Ukrainë, e pamundur

Presidenti ukrainas, Viktor Janukovic bëri një tërheqje, duke premtuar ribërjen e qeverisë dhe shfuqizimin e ligjeve që përmbajnë sanksione të forta kundër protestuesve. Këtë premtim ai e bëri pas një takimi që ka patur me ko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama