Rezultate te kerkimit per termin: +Paqe

Meta: total 1000 / total_found 14559 / time 0.007 / keyword[0] paqe / docs[0] 14559 / hits[0] 18772 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Kreu i KMSH-së uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajramin, ka dhe një mesazh për zgjedhjet

Kreu i Komitetit Mysliman Shqiptar, Skënder Bruçaj ju ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë pas një sakrifice, agjërimin e 30 ditëve të muajit të Ramazanit gëzuar Fiter Bajramin. Në urimin e tij Bruçaj ka dhënë dhe një mesazh për zgjedhjet ditën e nesërme, ku i ka kërkuar që

No Pic available
  • 2017-06-24

Sherri PS-LSI, tre qarqet ku pritet të ketë tension

Nëse deri më tani është folur gjerësisht për një fushatë elektorale të qetë siç nuk është parë kurrë më parë në Shqipëri, kjo ka pak gjasa të ndodhë ditën e zgjedhjeve e më pas kur të nisë numërimi i votave. Pritshmëritë janë që të shtohet përplasja mes PS-së dhe LSI

No Pic available
  • 2017-06-24

Presidenti Nishani uron besimtarët myslimanë për festën e Bajramit të Madh

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka uruar  të gjithë besimtarëve myslimanë me rastin e Bajramit të madh.  Në mesazhin e urimit, kreu i shtetit shqiptar thotë se kjo ditë le të shërbejë për të lënë mënjanë mëritë dhe përçarjet dhe të afrojë më shumë njer

Nishani uron besimtarët myslimanë: Festa e Bajramit të na gjejë tolerantë dhe zemërgjerë
  • 2017-06-24

Nishani uron besimtarët myslimanë: Festa e Bajramit të na gjejë tolerantë dhe zemërgjerë

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani u uron të gjithë besimtarëve myslimanë shqiptarë, kudo ku janë, Festën e shenjtë të Bajramit të Madh: Të dashur besimtarë myslimanë, Kam nderin dhe privilegjin që në cilësinë e Kreut të Shtetit tju uroj nga zemra: Gëzuar dhe përshumëvjet B

Kreu i KMSH-së uron myslimanët për Fiter Bajramin, mesazh për zgjedhjet
  • 2017-06-24

Kreu i KMSH-së uron myslimanët për Fiter Bajramin, mesazh për zgjedhjet

Besimtarët myslimanë festojnë nesër Ditën e Fiter Bajramit ose ndryshe Bajramin e Madh, pas 30 ditësh agjërim të muajit të Ramazanit. Skënder Bruçaj, kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë u ka shpërndarë një mesazh urimi të gjithë shqiptarëve. Bruçaj ndalet te kuptimi i

No Pic available
  • 2017-06-23

Erdogan dhe Putin bisedë telefonike, ja për çfarë diskutojnë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoan, tha se energjia në marrëdhëniet ndërkombëtare nuk duhet të jetë arsye për konflikt, por një aset i veçantë për paqe, dhe se “projekti i Rrjedhës Turke është shembulli më i mirë aktual dhe simbol i asaj ku bazohet politika e jashtme të Rep

Publikohen foto të panjohura të genocidit mbi çamët
  • 2017-06-23

Publikohen foto të panjohura të genocidit mbi çamët

Kolaboracioni dhe genocidi në çamëri  1944-1945, (E vërteta e bashkëpunimit të çamëve me gjermanët) është studimi më i fundit mbi raportet shqiptaro-greke në fokus të së cilit është çështja çame. Studiuesi Arben P. Llalla sjellaspekte dhe dokumente historike me pika të shkurta