Rezultate te kerkimit per termin: +Paqes

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.105Z

Korce, mblidhen ambasadoret e paqes

Federatat e Paqes Globale ka zgjedhur 52 ambasadore te rinj paqeje nga Shqiperia dhe Ballkani mes personaliteteve te shumta te sferave te ndryshme, politikes, artit, shkences, kultures, muzikes dhe biznesit. Ne nje konference me pjesemarrje te gjere te personaliteteve vendase dhe te huaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.324Z

Jahjaga takon Delegacionin e Paqes

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti sot në takim udhëheqësin e Delegacionit të Paqes HWPL nga Koreja Jugore, Man Hee Lee, njofton kumtesa presidenciale. Presidentja Jahjaga e përgëzoi zotin Lee, për angazhim e tij në vendosjen e paqes në botë dhe shprehu mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.355Z

Emërohen Ambasadorët e rinj të Paqes

Asambleja e Keshillit Lokal te Paqes Tirane, pjese e Federates se Paqes Universale, mblodhi te gjithe anetaret e saj per emerimin e Ambasadoreve te rinj te Paqes. Gjate aktivitetit u zhvilluan edhe zgjedhjet e reja te Keshillit Lokal te Paqes. Anetaret e Keshillit folen njeri pas tjetrit rreth rende

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.532Z

Parku Ballkanik i Paqes

Ka marr udh tashm projekti pr lidhjen nprmjet rrugve tradicionale t Parkut Ballkanik t Paqes, ku prfshihen territore nga Shqipria, Mali i Zi dhe Kosova. Nj financim ky i qeveris gjermane, q jep mesazhin e bashkjetess dhe harmonis, pr gjat vijs ndrkufitare t ktyre 3 vendeve, duke e kthyer n nj zon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.973Z

Dita Nderkombetare e Paqes

E diela e tretë e shtatorit është cilësuar si Dita Ndërkombëtare e Paqes  nga Asambleja e Përgjithshme Kombeve të Bashkuara. Në këtë ditë jepet mesazhi  i  armëpushimit për ato vende që janë kon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.285Z

Vdes negociatori i paqes ne Afganistan

Negociatoi i paqes në Afganistan është qelluar për vdekje në Kabul. Lajmin e kanë bërë me dije zyrtarët vendas. Një figurë kyçe për negociatat me talebanët Arsala Rahmani ishte një mik i gushte i presidentit Hamid Karzai.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.942Z

Industria e paqes

Rendi dhe mbikëqyrja, rregulli dhe kontrolli, janë vendi ku militarizimi takon industrializimin Nga Albin Kurti* Paqja në Kosovë nuk është ndërtim, nuk është diçka që ndërtohet apo që tashmë u ndërtua. Ajo nuk e ka pamjen e ndonjë godine a ngrehine, konstruksionin e ndonj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama